Zima-nezima...kola Focus 2017 přistály v bikeru!

IMG 2306.JPG

Značka Focus do vývoje nových kol mega šlape. Tenhle progresivní přístup se nám hodně líbí! Proto jsme se rozhodli navázat spolupráci pro rok 2017. První kola už jsou na prodejně...takže mrkejte na ten designový a technologický nářez!

Dnes se podíváme především na hardtail Raven, vezmeme to prostě pěkně popořádku! V příštích dílech se budeme pečlivě věnovat zase dalším modelům...nechybí MTB, ani silniční střely.

Inu...Raven – tohle je přesná definice toho, jak má moderní platforma XC rakety vypadat. Nekompromisní kolo, které má v záměru vyhrávat XC a maratonské závody musí být ušité přesně podle nejnovějších měřítek, řekněme si to na rovinu. I když přemýšlíte o tom, co se dá stále na 8mi trubkách řešit, vězte že hodně. Geometrie, otázky komfortu, pružnosti, pevnosti krutu...je toho mraky!

Základem Ravenu je rám z hi-end karbonu, piplaný do posledního detailu funkčnosti. Víte kolik váží? Ve velikosti „M“ má rám pouhých 885 gramů...úlet. Máme tak před sebou jeden z nejlehčích XC rámu vůbec…a výrobce k tomu dodává záruku celých 6 let.

Ač se může z nějakého pohledu zdát Raven předimenzovaný, věřte, že sází především na komfort. Všechny zploštěné profily, záhyby, další vyladěné maličkosti...všechno je ku prospěchu funkčnosti.

Raven se nabízí v několika variantách osazení. Ekonomické nabídne například vidlici Fox 32 Float Performance, díly od Shimana ze série XT a vlastní komponenty nesoucí název Concept. Víc „racing“ modely pak sází na elektronické řazení Shimano Di2 či Sram Eagle 1x12. Jakmile v označení najdete doplněk Donna, je jasné, že jde o dámské model. Ten používá na rozdíl od pánských modelů osazených 29“ koly pro ženy přívětivější 27,5“.

My v dnešní době disponujeme dokonce třemi variantami výbavy – Elite Donna, EliteEVO

Nutno vidět! Stavte se a nalaďte se na sezónu!

Pokud nechcete přijít o žádný skvělý článek od nás, vložte svůj email

Martin Kuška01.02.2017
Sdílejte blog s přáteli!

Nahoru
Témata: MTB

© Bikero.cz 2019