Zabezpečení? ABUS!

Jestli se pravidelně díváte na různé bikové weby, rozhodně vám neunikl ten fakt, že poměrně často člověk narazí na článek typu: Odcizeno, Krádež, Hledá se…

Bohužel kola jsou dnes častým terčem zlodějů a tak jsme nezapomněli při našem promýšlení sortimentu zařadit i zavedenou značku v oblasti zabezpečení – ABUS. A ono nakonec nepůjde jen o zabezpečení. Nuže, pojďme si to zde trochu představit a sesumírovat!

Firma ABUS již funguje přes 90 let, síla co? Za tu dobu se podařilo sortiment solidně rozšířit a tak nechybí ani zabezpečení objektů, zámky do domu, na okna, dveře a pro nás podstatné – zabezpečení kol, cyklozámky. V oblasti cyklistiky však ABUS přidává ještě přilby a brašny na kolo. Přesně tyhle věci motající se kolem cyklistiky nás zaujaly a se zájmem jsme se vydali naslouchat a zkoušet.

Zámky

Přesvědčili jsme se, že sortiment zámků je opravdu rozsáhlý. Aby ne, za ty leta! Vedle klasických řetězových zámků, vhodných převážně do města k připoutání svého citybiku je zde například i dost zajímavá řada zámků, připomínající skládací metr – jmenuje se „Bordo“ a je prý opravdu hodně kvalitním zabezpečením. Dále nechybí zámky ve tvaru „U“, vhodné hlavně také do města, k přikotvení kola třeba k zábradlí. Spirálové a lanové zámky jsou dobře skladné, u těch spirálových oceníte hlavně délku a možnosti zamknutí i více kol. A je libo něco více hi-tech? ABUS nabízí řadu zámků s alarmem nebo pohybovým čidlem. To se nám moc líbí!

 

Přilby

Máme rádi originální a chytrá řešení, proto nás zaujaly na přilbách záležitosti, jako třeba – integrovaná pláštěnka, nebo blikačka na přilbě. Jak vidíte na fotách, pláštěnka krásně zakryje přední a horní otvory, navíc nepřekáží blikačce, takže oba systémy spolu mohou v klidu fungovat. ABUS však nenabízí jen takovéto helmy pro městský provoz, v nabídce jsou závodní přilby, dokonce nechybí ani model z Tour de France! Poslední pomyslnou zastávkou v naší prohlídce je sortiment dětských přileb, ani s těmi na Vás rozhodně nezapomeneme.

 

 

Takže takto vypadala naše návštěva u ABUS, o dalším dění budeme zase brzy informovat…

Pokud nechcete přijít o žádný skvělý článek od nás, vložte svůj email

Martin Kuška18.09.2015
Sdílejte blog s přáteli!

Nahoru

© Bikero.cz 2019