Vzhůru do trail center – druhá část

vysočina foto

Po úspěšném prvním dílu naší výzvy k vejletu do nějakého parádního trail centra přinášíme pokračování, další porcičku míst, kam si myslíme, že se vyplatí vyrazit. Dneska si ukážeme místa, kde si zařádí jak celá rodina, tak ostřílení bikeři. Do toho všeho krásná příroda, zázemí…sedlejte a čtěte dál!

Trail Park Klínovec

Na Klínovci se buduje s velkým zapálením. Ještě před nedávnem ospalá lokalita s pouze sjezdovou tratí už má od letošního začátku léta otevřené dva parádní traily se skvělým povrchem, bez jakýchkoliv rolet a rozbitého povrchu. Oba traily mají skvělou flow, když do toho trochu šlápnete a začnete si užívat pumpování. Anebo si je můžete na pohodičku projet na půjčených koloběžkách. Ve výstavbě jsou ještě těžší pasáže černé barvy, zatím jsme však zahlédli jen vykopané počátky stezek, vedoucí někam hluboko do lesa. Na tohle se však pořádně těšíme! Klínovecké traily jsou navíc krásně nasměrované, do svahů pere slunko, občas narazíte na krásné výhledy a místa pro focení. Tohle je jako dělané na trip s rodinou!

www.trailpark.cz

Javornické okruhy

Jasná volba pro milovníky Šumavy, ač se nachází teprve ve vstupu do ní samotné a do jejího národního parku. Javornická pahorkatina nabízí parádní terén pro traily a tyhle okruhy jsou toho jasným důkazem. Opět skvělá lokalita pro výlet s celou rodinou nebo přítelkyní, dá se tu natočit hromadu pohodových kilometrů, i si užít ostřejší enduro pasáže. MTB trasy se střídají s klasickými cykloturistickými, tahle lokalita není totiž klasickým singletrackovým resortem, jak říkají sami stavitelé. Okruhy začínají a končí vždy v obci Javorník. Jediná malá chybka je, že okruhy jsou zatím neznačené…naštěstí se dají zapůjčit GPS přímo s přednahranými trasami!

www.javornickeokruhy.cz

Cyklo aréna Vysočina

Aneb místo konání světového poháru v XC! Traily kolem Nového Města na Moravě však nezaujmou pouze závodní duše, jsou totiž ideální pro všechny. V dnešní době čeká na projetí 30km pěšinek v šesti úrovních náročnosti. K tomu může být k dispozici i průvodce, což je velká novinka letošního roku. Zázemí je zde naprosto skvělé, samozřejmě nechybí půjčovna kol, servis, mytí kol a prodej doplňků. A víte co je skvělý pocit? Zhoupnout se v pasážích, které brázdili ti nejlepší jezdci světa při MS v XC!

www.vysocina.bike

Bike resort Valašsko

Skvělé a mimořádně svými kilometry rozlehlé je i středisko blízko hranice s našimi východními sousedy. Tedy přesněji dvě střediska, protože Bike resort Valašsko zahrnuje Bike Arena Vsetín a Bikepark Kyčerka. Místní kopce nabízejí neuvěřitelně krásné pohledy dolů do krajiny a na nedotčenou přírodu. Dohromady se můžete prohnat po 348 kilometrech tras, které počínají lehkými pasážemi a končí těžkými úseky pro ostřílené jezdce, hledající větší dávku adrenalinu. A když se chcete něčemu přiučit, můžete například na výukovém kempu Kamila Tatarkoviče, nebo Terezy Votavové. Ani v této lokalitě s centrem ve Velkých Kralovicích nechybí půjčovna všech možných kol.

www.trails.cz

Pokud nechcete přijít o žádný skvělý článek od nás, vložte svůj email

Martin Kuška16.08.2016
Sdílejte blog s přáteli!

Nahoru
Témata: MTB Výlety

© Bikero.cz 2019