Výlet TIP - bikepark Rokytnice

DSC01347

Naše republika čítá pěkný počet bikeparků. Mezi naše dlouhodobě nejoblíbenější patří rozhodně ten v Rokytnici nad Jizerou. A jestli máte občas jízdu z kopce tolik rádi jako my, dnešní tip na výlet právě do Rokytnice rozhodně oceníte. Jizerské hory, třeste se! Už jedem!

Týda je největší srdcař a jako provozní bikeparku v Rokytnici se o tento areál i významně stará. I proto jste mohli v minulosti slyšet doslova o „Týda bikeparku“. Dneska však neřekne parádnímu areálu přímo pod Lysou horou nikdo jinak než „Rock It Nice“. Mno, to by pro uvedení a přiřazení stačilo, je čas začít pakovat kola z auta na parkovišti pod lanovkou, nebo si je rovnou půjčit…

V Rokytnici se bikepark neustále rozšiřuje. Původní skákavý DH trail, který vede z části přímo pod lanovkou, už nějakou tu dobu doplňují opravdu zábavné odbočky na louce plné klopenek, boulí a malých skoků. Jde o červený a modrý trail, jednodušší alternativy ke sjezdové trati, na které letos přibyl doslova parádní dřevěný drop.


 

Ptáte se, jak hodně technicky zdatní musíte být, aby se návštěva Rokytnice opravdu vyplatila? Bude to bavit vaši ženu, přítelkyni, děti? A jaké kolo s sebou mít, pokud netrváte na využití půjčovny, která disponuje modely Ninja a King Kong od Authoru, společně s vybavením?

Doporučené kolo – od trailbiku 130/130mm, po sjezdové kolo s 200/200mm zdvihu.

Doporučená zdatnost – modrý trail zvládne celá vaše rodina, červený zvládnete i pokud jste méně zdatní, ale tolik si ho neužijete a sjezdovou trať doporučujeme zdatnějším, protože je v cestě hned několik skoků a techničtějších pasáží. Ty jsou sice často objet, nebo jenom přejet, ale jízdě potom chybí pořádný náboj. V Rokytnici většinou platí - čím větší rychlost, tím větší zábava.

Chcete znát další důvody, proč Rokytnici navštívit?

- parádní okolí
- super zázemí
- udržované tratě
- možnost turistiky po okolí
- možnost ubytování
- servis hned po ruce
- parkování zdarma

STRÁNKY BIKEPARKU

Pokud nechcete přijít o žádný skvělý článek od nás, vložte svůj email

Martin Kuška06.08.2018
Sdílejte blog s přáteli!

Nahoru
Témata: MTB Výlety

© Bikero.cz 2019