Videorecenze: Revel In The Chaos / Ashes To Agassiz

Víkend před námi, trocha relaxu bude třeba. Jakmile projedete svůj oblíbený trail o sobotním odpoledni, nebo nasekáte na tacháč dalších pár desítek kilometrů, bude fajn, uvelebit se při večeru do křesla a pustit některá nová biková videa. Právě před nedávnem vyšly dva velmi zásadní počiny pro všechny MTB freaks. Oba filmy se vyznačují tím, že nejsou komplexním videem o celé MTB scéně a průřezem všemi možnými styly ježdění, jsou totiž o dvou významných postavách bikingu a přistupují k tématu na obou kouscích po svém. A se zatraceně působivým vizuálem!

Revel In The Chaos

Brandon Semenuk, možná nejvíce skloňované jméno na slopestylové scéně a nejspíš i největší dříč s talentem vrozeným, hlavní postava prvního krátkého filmu. Revel In The Chaos od Ruperta Walkera působí již od prvních minut hodně temně, atmosféricky a možná i lehce mysticky. Nemá za úkol Brandona představit, ale ukázat ho snad jako nějakého démona cyklistiky?! Vypadá to tak, první segment jízdy přichází v podstatě hned a Brandon za svou agresivní jízdou na sjezdovém Treku nechává zapálený trail. Hodně akční střihy, pohyblivá kamera a už sedíte přibití v křesle.

To na další část si připravte pořádně oči, zažijí barevný šok! Barevný filtr proměňuje dirtový park do značně psychedelických barev a Semenuk volí hardtaila. Největší pecka je zde rozhodně trik „decade to barspin“. To už jsou ale zpět klasické barvy a přichází na řadu obrovské vybagrované skoky a klopenky někde v Sunshine Coast. Kytarové riffy se stupňují a Brandon při zapadajícím slunci trhá za „corked 720“ na sjezďáku…působivé. Jedeme však dál, video nás nenechá odpočinout. Koho nebaví zdlouhavé záběry na krajinu a povídání, přijde si zde na své. Prostě biking, biking, biking… V nočním, parádně nasvíceném Utahu se dějí věci. Tohle je zatraceně dobře odvedená část videa a padají opravdu odvážné polety. Semenuk tak dokazuje, že je opravdu hodně univerzální jezdec. To nejlepší má ale ještě přijít, dostáváme se k Brandonovi domů, na jeho rozlehlý park, kde má samozřejmě velmi najeto. A to co se děje poté, za stupňující se hudby je snad beze slov, to se musí vidět… Po tomto vrcholném segmentu je už každému jasné, kdo je na světě ten nejlepší slopestyler! Semenuk spolu s Walkerem udělali parádní kus práce a rozhodně se nebudete nudit. Triky z jiné planety za super zvuku a vizuálu, to je Revel In The Chaos.

Ashes To Agassiz

Druhý filmek přistupuje k postavě hlavního jezdce – Grahama Agassize, poměrně jinak. Freeridová legenda z Kamloops jde hned v počátečním segmentu tvrdě k zemi a láme si krční obratle. Aggyho návrat (ve filmu je to bráno jako „po roce v temnotách“) a uzdravení je poté zobrazován velmi originálně, jako ostatně celý film již od začátku. Zde si právě přijdou na své vyznavači dlouhých záběrů na krásné kopce, krajinu a nechybí až lehce artové prostřihy na tajemné holky, potulující se s Aggym po kopcích v Kamloops a koupající se v horkých pramenech na Islandu. Všechno navíc v krásných pestrých barvičkách. Většina „děje“ se odehrává právě v Agassizově domovině – Kamloops, a využívá nádherné traily na místních kopcích. Nechybí velký skoky, průlety v korunách stromů a pár protažených triků.

Není to však jako v Revel In The Chaos – co skok to trik, je to klasický freeride nové doby a dívá se na to více než dobře. A to již přichází na řadu nádherný Island a podle mého snad i ty nejhezčí scenérie, co se v bikových filmech objevily. Na Islandu, společně s Matty Milesem podniká Aggy hardcore enduro výpravu po místní divočině kolem horkých pramenů v husté mlze a po sypkém povrchu. Výtečná podívaná s parádní hudbou. A poslední část, kde se vrátíme opět do Kamloops? Aggy v tom nejlepším! Na travnatých svazích pro tento kraj typických zaskakuje obrovské transfery a roztáčí 360 z mega dropů. Zakončení jak má být, jen kdyby ho nakonec nedostaly… Kdo? Co? Jen se sami podívejte!

A co říci závěrem? Tato dvě videa stojí za zakoupení na Itunes bez pochyby. To nejlepší z MTB současnosti a v parádním kabátku. Jsme rádi, že se stále točí originální počiny…

TRAILERY:

Revel In The Chaos

Ashes To Agassiz

Pokud nechcete přijít o žádný skvělý článek od nás, vložte svůj email

Martin Kuška25.09.2015
Sdílejte blog s přáteli!

Nahoru
Témata: MTB Video

© Bikero.cz 2019