Test Eddy Merckx Mourenx 69

20160814 163102

Dneska je prima den na test kola! Kolega Aleš provětral tuhle moderní silničku na stopětce, kotoučích, kolech Fulcrum Racing 5 disc a sepsal dojmy. Vlastně není lepšího dne na tenhle test, protože vyjížďka s Eddy Merckx je už tuhle neděli! Vše v článku… 

Je krásná srpnová neděle a společně s kamarády vyrážím na silniční raketě od Eddy Merckxe směr Šerlich - Masarykova chata (1 013m.n.m.) Přes prvotní problémy se zajížděním karbonové sedlovky do rámu, které řešíme vazelínou k tomu určenou, míříme z Býště směr Třebechovice – Dobruška a ve zvlněném trénu hned pociťuji přednosti tohoto rudého ďábla.

Pevnost rámu a přitom krásná lehkost ve výjezdech v kombinaci s pohonem 105 Compact je ideál! Kolo mě nutí pořád šlapat do plných a jede neuvěřitelně lehce. Jediné co bych možná měnil je představec v délce 120mm za 100mm a to hlavně kvůli dlouhým hydraulickým pákám, které se jinak díky své délce drží luxusně a nabízejí ještě větší možnosti uchycení oproti klasice.

Kola Fulcrum se točí jako o život a rychlost neklesá pod 30km/h. Pláště Vittoria v šířce 25mm tlumí vše s přehledem a společně s karbonovou vidlicí a rámem nabízejí dost pohodlí v cestě do Orlických hor. Čím více se blížíme k Šerlichu, tím více využívám na kazetě koleček 24-26. Compacty se do tohoto terénu fakt hodí a to společně s mým frekvenčním stylem šlapání funguje krásně.

Sada Shimano 105 opět potvrzuje svou spolehlivost a přesnost řazení, navíc superpřidává super brzdný účinek díky kotoučovým brzdám. 

Přijíždíme do Deštného a směřujeme pod Šerlich. Na vrchol je to sice jen 4km, ale za to stále do kopce a ne malého… Zařazuji nejtěžší kalibr 34/28 a postupně ukrajuji metr po metru z náročného stoupání. Ve výjezdu opět využívám pevného a lehkého kola, až se po krátkém čase objevuje vrchol u legendární Masaryčky. Hned po příjezdu vzbuzuji s kolem rozruch a nemálo lidí obhlíží tuhle krásnou mašinu. Po občerstvení je čas si užít nastoupené metry opačným směrem a pořádně prověřit hydraulické kotoučovky  mými 90kg.

Kolo je ve sjezdu krásně klidné a perfektně vede směr, brzdy ani po delším brždění nevykazují žádné vadnutí a fungují jistě s přesným dávkováním. Ohromný plus je, že bez následků zůstávají krásná černá kola Fulcrum. Po průjezdu Deštným bereme směr Solnice, kde následuje legendární sjezd a já si tak naplno užívám komfortu a jistoty tohoto rudého ďábla. 116km je za námi a já necítím bolest zad ani jiné neblahé projevy, což jen dokazuje špičkový posed společně s dobře zvolenou velikostí rámu. Mourenx 69 je opravdu rychlý maratónec a přitom pohodlná žehlička na naše rozbité silnice.

Třeba i tohle kolo bude možné vyzkoušet na vyjížďce se značkou Eddy Merckx a Janem Smolíkem! FB událost ZDE

text a foto: Aleš Příborský

Pokud nechcete přijít o žádný skvělý článek od nás, vložte svůj email

Martin Kuška23.08.2016
Sdílejte blog s přáteli!

Nahoru
Témata: Silniční

© Bikero.cz 2019