Srpen říká – vzhůru do trail center!

smrk2

Naše vlast se stává už nějaký ten rok MTB rájem, jestli jste si toho ještě nevšimli, případně toho nevyužili. No vážně – poměrně malá rozloha země a už tolik parádních trail center, bikeparků a různých pumptracků a skill parků…vždyť to je přece paráda! Snad celé léto na to nestačí, projet všechno pořádně a užít si v resortu všechny možnosti. A on už je srpen! Tak šup, dneska vás trochu popíchneme k tomu, že vyrazit do našich trail center se vážně vyplatí, protože čtěte:

Singltrek pod Smrkem

Oblíbená stálice na severu země, zasahující až do Polska. Božích 80km trailů, lze však projet hodně zajímavé úseky i mimo stezky. Charakterem vhodné i pro děti, náročnost stoupá až s rychlostí. Každý trail má svůj charakter a krásně si užijete jízdu jak na XC fullu (nejvhodnější kolo sem je trailový full), tak na enduru. Pod Smrkem však nejde jen o dobré ježdění, mají zde celkově super zázemí, vyplatí se pobýt klidně víc dní, udělat výlety po okolí. Vhodné prostě pro celou rodinu! A pokud na kola v autě místo nemáte, nebo nemáte vhodné biky, není problém si tu kola zapůjčit…jak říkáme, zázemí se vším všudy!

www.singltrekpodsmrkem.cz

 Trutnov trails

Trochu blíž k naší bikero základně v Hradci jsou traily v Trutnově. Čím dál víc vyhlášená lokalita, která potěší technicky založené jezdce. Sem s rodinkou moc nejezděte, tady je to jako dělané na trip s kámošema. Zrovna z Hradce to lze střelit klidně i po práci, projet pár stezek, zkusit „Whistler sekce“ a večer zase zamířit k domovu. Trutnováci jsou správní nadšenci, kvality trailů stále rostou, historie je teprve mladá. Není tu samozřejmě tolik kilometrů stezek, jako třeba pod Smrkem, svezení je však parádní.

www.trutnovtrails.cz

Rychlebské stezky

Další lokalita, na které se vyplatí zůstat víc dní a mimo jiné asi naše nejznámější a nejstarší „stezkoplácek“. Rychleby potěší každého bikera a troufáme si říct, že každý tu najde ten svůj ideál. Inu, trochu techniky a fyzičky by to ale rozhodně chtělo, za každých sjezdem si musíte poctivě vystoupat! Terén je totiž slušně kopcovitý, členitý a rozmanitý. Třešničkou na dortu je potom trail „Superflow“, kde ukojí svoje touhy každý flow milující biker. K tomu všemu parádní zázemí, půjčovna kol o GT a všude kolem rozpínající se krásná příroda, do které jsou traily opravdu citlivě zasazeny.

www.rychlebskestezky.cz

Singletrail Moravský kras

Tohle je letošní novinka a naprostá pecka pro bikery, kteří mají rádi pořádnou flow, boule a klopené zatáčky bez většího drncání. Kolem Jedovnice se vlní přes 25km pěšin a pěšinek, vhodných pro celou rodinu. Je to přesně ten typ trailů, kde s rychlostí roste i zábava. Po obědě si všechno projedete v klidu s rodinou, navečer se prolétnete sami v pořádném tempu. Tak jako u předchozích tipů zde nehledejte lanovku, mírným stoupáním se dostanete vždy v klidu nahoru. V Jedovnici je toho stále mnoho ve výstavbě, i tak se však vyplatí zajet sem. Zábava zaručena!

www.singlekras.cz

A to je pro dnešek všechno! Věřte, tohle je jen polovina našich singlů, možná ani to ne. Rozhodně se těšte na další tipy! Teď hurá na mapy a už vyhlížejte, kam vyrazíte jako první!

Pokud nechcete přijít o žádný skvělý článek od nás, vložte svůj email

Martin Kuška02.08.2016
Sdílejte blog s přáteli!

Nahoru
Témata: MTB Návod

© Bikero.cz 2019