Sami testujeme to, co prodáváme 4# - POC

WhatsApp Image 2018-02-15 at 17.09.25.jpeg

Švédskou značku POC nabízíme pomalu od otevření první prodejny a rozjezdu e-shopu. Už předtím jsme však měli zkušenost s několika modely přileb a také chráničů. Čas ale běží a nyní můžeme s mnoha kolegy prodiskutovat skoro celý sortiment. Jak zimní, tak letní. POC máme totiž opravdu rádi a především proto, že se na něm těžko hledají chyby.

POC si na našich prodejnách vyžádal již mnoho dotazů od vás, zákazníků. Vyplatí se ta investice? Proč je to tak drahé? Udělá mi službu stejná přilba za polovic? Proto jsme se rozhodli věnovat pokračování téhle naší rubriky právě POCu! Budeme se snažit přiblížit dojmy a pocity, kterých je s touto značkou na našich kontech až až! Jako autor článku přiblížím první ty moje…

 


"Protože sleduji převážně cyklistiku, sleduji i POC už pěkných několik let. Od začátku mi přišel neotřelý designem, funkčními prvky, ale také tím, že jsem u nás neznal nikoho, kdo by tu POC vozil. Inspirace přišla ze zahraničí a brzy padla i první investice – přilba." 

"Integrálku Cortex Flow mám dodnes, přidala se k ní ještě trailová Trabec a obě střídám dle stylu jízdy. Co mě baví nejvíc, je především sofistikovaný systém výstelek a minimální pocení hlavy, díky dobré ventilaci. Přilby POC jsou od prvopočátku vzdušné a vycpávky vám styk s hlavou dovolují jen na několika zásadních místech, takže necítíte pocit izolace a zapaření. To mám rád." Celkové zpracování a designová jedinečnost jsou také mezi hlavními pozitivy. Když si přilby od POCu vezmete do rukou a začnete je zkoumat, těžko se vám podaří nalézt nedostatek, špatné lícování a ostrý otřep na odlitku skořepiny. Vůbec vás nenapadne něco ve stylu "vydrží to při nárazu?"

"Velkou peckou jsou rozhodně chráničeVPD pěny. Popravdě, od té doby nemám rád chrániče s tvrdou, plastovou vložkou. VPD pěna se krásně přizpůsobí kolenu, loktu i zádům, nic netlačí, chrániče vám nepadají. Ergonomie doslova na jedničku. Přijde mi, že mezi chrániči POC a konkurencí je velká propast. Ani nevím, že je nosím…"A s postřehy především se zimními věcmi, pokračuje náš ředitel David Jaroš:

"Já znal a nakupoval POC také ještě předtím, než vzniklo bikero. Měl jsem problém, sehnat na mojí hlavu něco, co opravdu dobře sedí. Mám s tím obecně problém. Proto mě překvapilo, jak napoprvé zimní přilba od POC sedla. Šlo o model Skull Light, tedy ten s měkkými ušníky. K tomu brýle, které dobře sedí ve spojení s přilbou, že nikudy ve finále netáhne, neluftuje. Takže tahle moje první koupě se datuje asi rok před vznikem bikera – bylo jasné, že tuhle značku chceme!""Letos se mi líbilo, jak model Skull konstruktéři modernizovali. Rozhodl jsem se tak omladit výbavu, společně s brýlemi bez rámečku a pořádnými zorníky, modelem Lid. Nová přilba si vzala to nejlepší z té staré, brýle do ní opět skvěle sednou. Výhled přes Lidy je neuvěřitelný, vyplní celé zorné pole."

"Z výbavy od POCu se mi toho líbí opravdu hodně, ale investice je do každého kousku bez debat velká. Někomu se to však opravdu vyplatí, jako třeba kamarádovi, který vozí vestu s páteřákem z VPD pěny a ta mu sedí tak dobře, že ho ani nezlobí jindy bolavá polténka. Jako další přínos vidí i dobrou tepelnou izolaci pod vestou, kterou označil přímo jako jednu teplotní vrstvu."

 


Kromě ceny tedy nemá POC moc mínusů, shodují se i ostatní kolegové. Především poslední sezónu se však snažíme tvořit jeho ceny více atraktivní, jak jen to je možné. Otázkou však zůstává, zda při životnosti těchto produktů není vlastně nákup oproti většinové konkurenci vlastně výhodný...

+ prvotřídní ergonomie a zpracování
+ promyšlené a patentované systémy pro lepší ochranu
+ vysoká životnost
+ design není prvoplánový
+ výbava se dá dobře ladit dle barev
+ nejhodnotnější materiály
+ špička ve vývoji

- cena
- někomu onen originální design nemusí vyhovovat

foto: Jan Coufal, David Stella

Pokud nechcete přijít o žádný skvělý článek od nás, vložte svůj email

Martin Kuška16.02.2018
Sdílejte blog s přáteli!

Nahoru
Témata: Návod

© Bikero.cz 2019