Rocky Mountain Pipeline – superschopný trailbike k testovačce na prodejně!

DSC01430.JPG

Rocky Mountain vážně jede! O víkendu jsme byli v Německu na testovačce, letos se ještě můžete těšit přímo na Rocky Mountain TEST DAY od bikera a dneska tu máme jednu testovací ochutnávku – model Pipeline 750 MSL pro agresivní trailování.

Tenhle model vychází přímo z modelu Instinct, liší se však rovnou několika podstatnými prvky. Tak třeba rovnou obutí – Pipeline má totiž 27,5+ kola, což je, kdo ještě neví rozměr mezi klasickým obutím a bantamem z fatbiku. V praxi to znamená na tomhle testovacím kole širší ráfky a 2,8“ pláště Maxxis Rekon. U plusového rozměru poměrně ideální rozměr, někdo se však nebojí nazout rovnou 3,0“ na ještě macatější ráfek.

 

Plusová kola kouzlí s trakcí a záběrem, celkově se o poznání lépe proplétají terénem, tedy když je ideálně nahustíte. Ono foukat takový rozměr podobně jako na klasických, třeba 2,25“ kolech, dočkáte se pouze toho, že kola na kořenech postihne jakýsi „driblovací“ efekt. Pracujte s tlaky, upouštějte…a teprve poznáte, co je komfort a trakce!

 

Pipeline je karboňák s hliníkovou zadní stavbou a systémem změny geometrie „RIDE9“ – takže poměrně klasický setup, podobně jako u dalších celoodpružených modelů v katalogu. Vzadu si vystačí se 130mm zdvihu, vpředu RockShox Yari servíruje rovných 150mm, což už se blíží ke zdvihům enduro kol. Geometrie je jednoduše skvělá, zábavná, širší obutí skoro nepoznáte…tohle všechno nám prozradily první kilometry v sedle.

Pipeline osloví rozhodně jezdce, kteří rádi pokoušejí a posouvají svoje limity! Pod sebou cítíte tuhost, jistotu a přesné ovládání. Kolo výborně zatáčí, ochotně se zvedá na zadní, ne však tolik, aby to vadilo v prudkém výjezdu.

 

Jistotu pro výjezd taky dodá teleskopická sedlovka RockShox Reverb, která je vždy připravená k vysunutí, když sjezd skončí…

Takže ukažte se na krámu, tohle kolo si vyjížďku vyžaduje! Ohřeje se tu jenom do poloviny příštího týdne pravděpodobně, pak zase mizí dál…

Když se nepoštěstí, nezoufejte! Připravujeme Rocky Mountain TEST DAY…boží akci, která začne na krámu bikero s nějakou soutěží a skončí na trailu v lese na těch nejlepších kolech s kanadským listem! O všem budeme informovat, bedlivě sledujte stránky!

Jo a testovací Pipeline je tu ve velikosti „L“! Ideálně pro postavy kolem 175-185cm! Těšíme se, až ho provětráte!

Pokud nechcete přijít o žádný skvělý článek od nás, vložte svůj email

Martin Kuška04.08.2016
Sdílejte blog s přáteli!

Nahoru
Témata: MTB Výlety

© Bikero.cz 2019