Představujeme světelnou vestu EquiRay – revoluční novinku z Čech!

equiray

Dnešní článek se bude líbit především těm, co si ujíždí na nových technologiích a nejsou ani trochu konzervativní. A také těm, co vidí rádi, když novinky vznikají přímo v Čechách, v rukou mladých, talentovaných lidí. Jednou takovou peckou je EquiRay! Je ale bikero snad nějaký TechNet? Nene, tohle je přímá souvislost s cyklistikou! Takže, pojďme se mrknout co EquiRay je!


Dny se krátí, a proto je důležité být vidět – ať už jedete do práce, nebo si navečer dáte vyjížďku. Zdá se vám ale reálné, že můžete být se svým reflexním prvkem vidět až na dva kilometry? Dva kamarádi ze střední školy, Jakub a Michal, kteří se rozhodli zvýšit bezpečnost na silnicích a stezkách po tom, co jejich kamarádku srazilo auto, říkají že ano!

Ač to zní drsně, právě díky tomu úrazu vznikl v hlavách kluků nápad o svítících popruzích na tělo. Jednoduchý popruh s nastavitelnou velikostí, na kterém je ukryt zdroj, ze kterého vychází světlovodivé hadice. Asi takto bych produkt popsal jako klasický laik. Nejlepší, jak se tomu všemu ale dostat pod pokličku, je zeptat se přímo Jakuba a Michala…

 

Jakube, jak by se dal ve stručnosti EquiRay popsat? Bylo moje vysvětlení správné?

V podstatě ano. S Michalem jsme dlouho přemýšleli, jak nejjednodušeji popsat náš výrobek, a nakonec jsme mu začali říkat světelná vesta. A vypadá přesně jak jste ji popsal.

Nyní trochu více technicky! Co se skrývá ve zdroji, že dokáže EquiRay svítit tak daleko? Je použito nějaké speciální technologie?

Základem je technologie Sunfibre, vyvinutá na Technologické univerzitě v Liberci. Ta se skládá ze stranově vyzařujících světlovodů, vyrobených ze speciálního polymerního vlákna. Toto vlákno má velmi dobrou schopnost vést světlo a během toho ho zároveň vyzařovat na strany. Pro větší odolnost a zlepšení světelného vjemu jsou tyto světlovody uloženy v textilním obalu. Druhá část je kontrolní jednotka, která obsahuje mikroprocesor a Li-Ion baterii, napojené na vysoce účinnou LED diodu.

Trvalo vám dlouho, vychytat různé dětské nemoci a připravit produkt do finální, prodejní verze?

Vývoj začal přibližně před rokem. Udělali jsme několik verzí, než jsme byli s finálním výrobkem spokojeni. Když se zpětně podívám na první prototypy, tak se jednalo v podstatě o úplně jiné výrobky.

Jak je na tom s odolností? Co voda, mráz? A dobíjení?

Odolnost jsme si nechali testovat ve jedné nejmenované firmě, která se zaměřuje na cyklistické vybavení. Výsledek byl, že světelná vesta EquiRay obstála a vydrží za běžného počasí, se kterým se v Evropě můžeme setkat. Co se týká dobíjení, tak to je řešeno pomocí klasického micro-USB.

Je něco dalšího v plánu, jak zlepšit ochranu cyklistů a běžců na silnicích? Na co se můžeme těšit?

Momentálně se snažíme dostat tento výrobek do většího povědomí u nás, ale i ve světě. Zároveň pracujeme na další verzi, abychom mohli zákazníkům nabídnout jiné možnosti. Ať už se jedná o jiné barvy světlovodů nebo nové technické vychytávky.

 

Pokud to všechno máme shrnout, tak máme velkou radost z toho, že v naší kotlině vznikají zajímavé funkční věci a rádi je nějakou cestou podpoříme! S otevřením naší nové prodejny v Praze tak bude vystaven a připraven na vyzkoušení právě i tato světelná vesta EquiRay. Přesně nad takovou věcí by bylo totiž vhodné uvažovat, pokud trávíte už jakýmkoli sportem dost času u silnic a v provozu. Však stačí rychle nasadit, zacvaknout přezku a vyrazit v bezpečí vstříc novým zážitkům...

EQUIRAY na e-shopu

Pokud nechcete přijít o žádný skvělý článek od nás, vložte svůj email

Martin Kuška26.09.2017
Sdílejte blog s přáteli!

Nahoru

© Bikero.cz 2019