Petr Benčík dovalil ASSOS

Je tomu pár dní, co u nás byla vážně mimořádná návštěva – Petr Benčík. Bývalý profesionální silniční cyklista a olympionik přivezl parádní zboží od značky Assos ze Švýcarska a jako bonus zanechal na prodejně svůj autogram.

Petr se začal věnovat prodeji značky Assos po ukončení závodní kariéry. Samotná značka má už pěkně dlouhou tradici, sahající až do sedmdesátých let, přesto je docela vtipné, že nápad s výrobou kraťasů z lycry vzniknul vlastně náhodou. Všechno se totiž ze začátku točilo kolem vývoje špičkového karbonového rámu (v té době to byl materiál poměrně neprozkoumaný). Toni Maier-Moussa (ředitel Assos) věděl, že nestojí před jednoduchým úkolem, i když v jeho krvi putuje pravé inženýrství. Přesto se po čase podařilo špičkový karbonový rám vyrobit. Zklamání však přišlo v aerodynamickém tunelu, kde Toni s ostatními inženýry zjistil, že všechno snažení na nižší aerodynamický odpor bude k ničemu, pokud se neupraví pozice jezdce na kole a hlavně i jeho oblečení – do té doby vlněné pletené s mizerným odporem vzduchu.

A tak vzniknul nápad s lycrou!

Dnes je tak Assos největším inovátorem v oblečení pro cyklistiku, stále se hledají nové materiály, lepší střihy, nižší odpor a hlavně větší pohodlí. 

A nejde už jen o silniční cyklistiku, Assos má kolekce vhodné i pro MTB, samozřejmostí jsou modely pro všechny roční období, pro pány, pro dámy…

 

Petr Benčík vše názorně ukázal, třeba ještě víc komfortní vložky kraťasů s minimem švů, představil názorně velkou část celého sortimentu.

 Tak to doražte očíhnout! Zboží samozřejmě máme na prodejně, v brzkých dnech bude i na e-shopu bikero.cz

Pokud nechcete přijít o žádný skvělý článek od nás, vložte svůj email

Martin Kuška21.04.2016
Sdílejte blog s přáteli!

Nahoru
Témata: Silniční MTB

© Bikero.cz 2019