Novinky - Eurobike 2015

Pojďme společně zpětně zavítat na největší veletrh cyklistiky – Eurobike. V minulém týdnu a o víkendu jsme díky této události zaznamenali spousty dalších novinek pro rok 2016 a o některých si zde povíme. Letošní ročník byl dokonce rekordní a my jsme moc rádi, že ekonomika opět funguje a vývoj nových kol a komponentů jde raketově kupředu.

Kellys

Naši východní sousedé opět rozšířili svůj katalog na příští rok a představili tak zajímavé modely a inovace. Za zmínku rozhodně stojí AM/enduro helma Razor, na kterou se můžeme těšit i v provedení MIPS. Tento systém se stává stále rozšířenějším a my jsme jedině rádi, protože ochrany není nikdy dost. Nyní ale ke kolům, zajímavou novinkou je dostupný sjezdový Kellys Noid, prvotina na drcení bikeparků a sjezdových tratí od této značky. Těšíme se, až vyzkoušíme. Sjednocování geometrií a unifikace za poslední roky dávají poměrnou jistotu dobrého svezení.

Selle Italia NET

Sedlo NET by dle slov lidí od Selle Italia mělo být revoluční. Od prvního pohledu rozhodně ve výběru motivů, silné stránky jsou však v minimální váze, pohodlí a konstrukci. Zároveň, pokud se dobře podíváte na fotku, je patrná výborně ventilačně řešená konstrukce a užití síťoviny. Sedlo NET má být zcela recyklovatelné, bylo použito speciální výroby, aby se snížila produkce CO2 a dokonce by měl být materiál provoněn levandulí. Síla co? Těšíme se na nějaké kilometry v tomto sedle, každopádně výrobky s jasně daným „v jednoduchosti je síla“ máme rádi.

Rotor Uno

Nový vrchol o tohoto španělského výrobce je hydraulický systém silničního řazení, který dostal název Uno. Z dálky vypadá vše normálně, při zkoumání z blízka najdete jak na přehazovačce, tak na přesmykači dva válce, které jasně dávají najevo, s čím máte tu čest. Válce jsou samozřejmě pro kapalinu. Jaký přínos může tohle mít oproti klasice? Nebude například potřeba výměna žádných opotřebených a roztřepených lanek. Jsme zvědaví, jak prověří funkci Rotoru Uno mrazivé dny. Vše už prý bude ke koupi v březnu příštího roku, tak uvidíme!

POC

Švédský POC vyplnil mezeru ve svých špičkových mountainbikových přilbách modelem Tectal. Dle konstrukce vychází Tectal z enduro modelu Trabec. Měl by být však ještě lépe odvětrávaný a o něco málo lehčí. Tectal je konstruovaný a optimalizovaný na trailové ježdění, v nadprůměrný komfort velmi věříme, jelikož POC v tomto směru zásadně nechybuje. Těšit se můžeme na čtyři barevné varianty a také možnost instalace systému Recco Advanced (technologie k vaší lokalizaci a vyhledání při úrazu) přímo do helmy. Tectal však není jedinou novou představenou helmou, je zde ještě fullface model Coron, vyvinutý spolu s letitým jezdcem POCu, Martinem Soderstromem. Tato helma využívá nový materiál M-Forge, který je spárován s ELS vložkou. Další vychytávkou je odepínací kšilt při pádu, díky speciální drážce. Takže už žádné zlomené kšilty…

Devinci Hendrix 27,5+

Značka Devinci, kanadská kultovka, představila na Eurobiku 2015 novinku v podobě trailbiku na 27,5+ kolech. Tento moderní full sázející na široké, až 3,25“ mohutné pláště, využívá klasických trialových 120/120mm zdvihu a chlubí se ruční výrobou v Kanadě, jak je u Devinci v tom nejlepším zvykem. 27,5+ kola by měla přidat na trakci a stabilitě, jak je u těchto širokánů zvykem. Geometrie kola je velmi moderní, krátká zadní stavba, delší přední trojúhelník pro více místa a kratší představec pro co nejhbitější zatáčení a rychlé reakce. Dobrý mix, kterému věříme.

DMR

I další novinku jsme vybrali poměrně originální a neobvyklou. Britské DMR jasně říká, že ocel není mrtvá. Model Trailstar je toho důkazem. Tohle kolo přišlo na svět poprvé již skoro před dvěma desetiletími. Mělo zabavit na trailu, na skocích, ale neztratit se i na pořádně technické a rozbité dráze. Jak vypadá dnes, se můžete nyní podívat. Trailstar dostal 27,5“ kola, modernější geometrii (velmi krátká zadní stavba, poměrně nízko střed), teleskopickou sedlovku a všechno podstatné, co si dnešní trailový uživatel žádá. Většina komponent je také z produkce DMR a jak je známo, jsou to velmi povedené produkty i co se kvality a trvanlivosti týká. A co říkáte na grafiku? Řádný oldschool že! Hned jsme si vzpomněli i třeba na Kona Honzo…

Canyon

Pokud sledujete Slopestyle scénu, nemohl vám uniknout fakt, že jezdci stáje Canyon dostali i pod zadek pružinu. Ano, chceme tím říct, že Canyon Stitched 720 je slopestylový full, který jde do sériové výroby. Jezdci jako je Thomas Genon nebo třeba Anton Thelander si nový model nemohou vynachválit a říkají, že je stejně hravý jako hardtail, ale odpustí mnohem víc a je o něco komfortnější (však aby ne, když disponuje zadním zdvihem). Takže dirtaři, nevyměníte pevňáka za parádního fulla šitého na míru top slopestyle a dirt riderům?

Pokud nechcete přijít o žádný skvělý článek od nás, vložte svůj email

Martin Kuška01.09.2015
Sdílejte blog s přáteli!

Nahoru
Témata: MTB

© Bikero.cz 2019