Naše návštěva Eurobiku 2018 - NOVINKY!

WhatsApp Image 2018-07-10 at 19.02.49.jpeg

Před několika dny jsme se vrátili z tradičního německého cyklo-veletrhu ve Friedrichshafenu, který zná každý pod spojením Eurobike. Vyzbrojili jsme se nadšením, co letos za novinky spatříme a také, zda domů pojedeme s potvrzením nějaké nové spolupráce, abychom vám opět přinesli nové, zajímavé zboží a trendy cyklistické současnosti, i budoucnosti…

První a pro nás možná ty nejdůležitější kroky vedly ke stánkům stávajících partnerů. O některých novinkách už víme delší dobu, ale vše vidět a osahat si, řekne mnohem víc. Už na dálku zářil stánek značky, která nás letos nejvíc překvapila. Jde o lehoučká dětská kola WOOM, v tuto chvíli dětskou značku, co v bikeru nabírá na obrátkách obliby.Zde jsou hlavní novinkou horská kola již tradičně skvěle designově zpracovaná, s odpovídajícím osazením komponentů a širokým obutím. To při vhodné volbě tlaku v kolech nahrazuje chybějící odpružení, protože WOOM si je jasně vědom funkčně značně nedostačujících, ale hlavně opravdu těžkých odpružených vidlic v nabídce výrobců. Znamenitá je produkce nových vlastních komponentů, které jsme nejen na terénních novinkách prohlédli.

Nyní již můžeme s jistotou říci, že například originální stojánky a dětské přilby budeme mít skladem co nevidět. Nyní ale pojďme od dětské cyklistiky…

Po cestě míjíme tenhle parádní enduro/all mountain kousek od výrobce Bold, model Unplugged, v kombinaci velkých kol a 160mm zdvihu na vidlici i ukrytém tlumiči v karbonovém rámu, s notnou dávkou elegance. Švýcarskou modlu designérů doplňuje i netradiční osazení vidlicí od DT Swiss.


 

Některé netradiční výrobky však dávají mnohem menší smysl a divíme se, že se výrobcům vyplatí vystavovat je, na draze zaplacených plochách. Mají snad přilákat pouze pozornost ke stánku? Posuďte z několika fotek sami. My raději rychle vyhlíželi dalšího z našich oblíbených výrobců – americký Lake.

Různé kombinace barev na mnoha modelech treter, jednoduše pastva pro oči bikera i silničního závodníka. U treter Lake nešlo ani tak o snahu představení revolučních řešení, ale o ukázku dosavadní práce a znalostí zpracování té nejlepší kůže a pokročilých materiálů. Mnoho modelů vystavených zde, si můžete prohlédnout i na našich prodejnách.


 

Pěkný čas jsme věnovali prohlídce dezénů všech typů u plášťů Schwalbe. Jejich nabídku chystáme v blízké budoucnosti rozšiřovat a tak nás zbrusu nové modely a inovované stávající opravdu zajímaly. Schwalbe zdatně reaguje na rozšíření 29 kol napříč kategoriemi a přináší závodní plášť Racing Ray pro XC a trail jízdu, speciální plášť Eddy Current pro terénní elektrokola a inovuje tuze oblíbený Racing Ralph. Těšíme se především na Racing Raye, protože to bude skvělá volba do našich podmínek.


O kousek dál za sklem číhá opravdu zajímavá novinka od specialisty na zámky všeho druhu – Abus. Žádný klíček, žádný kód, U-zámek SmartX zamykáte pomocí rozhraní Bluetooth 3.0. Co myslíte, je tohle budoucnost zámků, tato digitalizace?

O oblečení by toho šlo popsat x tisíc řádků. Pojďme se tedy spíš mrknout na pár fotek! Pěkná nejen oblečením byla například předváděčka nové kolekce od Castelli. Určitě se na ni můžete těšit i u nás. Už vybíráme z mnoha povedených kousků! Celkově zabírala módní a funkční část oblečení na Eurobiku očekávaně velké místo. A mezi nejpestřejší rozhodně patřilo opět Alé – viz fotky. Co vy na to? Raději nenápadně, nebo hýřit barvami?


 

Extra zajímavé věci si připravil náš nedávno naskladněný Topeak, specialista na doplňky a šikovné příruční pomůcky do terénu i dílny. V sedlovce se ukrývá superlehká pumpa Ninja, která počítá se všemi zásadními rozměry klasických sedlovek a hodí se především, pokud máte objímku na rychloupínák. Efektivní řešení má v balení navíc aretaci, pro urychlené nalezení původního insertu sedlovky. 62 gramů vážící pumpa je stejně zajímavá, jako nýtovač řetězu v prodloužení silničních řídítek. Vše z kolekce Ninja.


Na závěr se podíváme na stánek Sigmy. Fotek kol putovalo po celém internetu stovky, takže vám chceme nabídnout věci, které mohou zajímat především ve spojení s naší nabídkou. Jelikož v ní Sigma nechybí, máme radost, že nejoblíbenější pulsmetr PC 15.11 přichází v nových barvách. Největší novinkou u Sigmy je však GPS Rox 12 – vrcholný model řady Rox. Ptáme se však, zda má taková velká GPS smysl, když šikovné aplikace nabízí stejně velký smartphone. Co myslíte? Raději navigaci, nebo postačí telefon? Novinku se chystáme představit i u nás a jsme zvědavi, jak si povede.

 

Veškeré vaše reakce na produkty budou vítány. Totiž, my se rozhodně budeme snažit, přinést od všeho jen to nejlepší a vaše zpětná vazba je důležitá. Tak jako tak, na letošním Eurobiku si našel svoje opravdu každý. Rozkvět je vidět neustále napříč cyklistickými kategoriemi, ale i doplňky a oblečením. Některé v minulosti vyzdvihované standardy se potichu vytrácí, kolem něčeho je naopak zbytečný humbuk. Však posuďte z fotek sami!


Pokud nechcete přijít o žádný skvělý článek od nás, vložte svůj email

Martin Kuška13.07.2018
Sdílejte blog s přáteli!

Nahoru
Témata: Silniční MTB

© Bikero.cz 2019