Na cesty s Douchebags

IMG 9907

Znáte Jona Olssona? Že se ptáme, co? Tenhle legendární lyžař a člověk s neskutečně inspirujícím lifestylem cestuje vlastně skoro celý rok. Pořád za sněhem, pořád za dobrodružstvím. Jen si zkuste projet kousek jeho Instagramu. A po chvíli listování přijdete na otázku: Wow, co to ten Jon má za vychytané brašny a batohy? Však to jsou právě Douchebags! No a ať jsme přesní – Jon je vlastně spoluzakladatel značky…

Ale nám nešlo o to, že je světoznámá persona hlavní tváří této značky. Ano, je to pěkné, samozřejmě, pokud se však podíváme celé věci více na kloub, zjistíme tu nejpodstatnější věc, že Douchebags jsou opravdu extra třída a to hlavně v ergonomii a v možnostech. Ono to celé vlastně tak před lety i vzniklo. Zpět tedy k Jonovi, který v tu dobu surfoval na západním pobřeží Norska. Setkal se tam náhodou se studentem Trulsem Brataasem, člověkem, který zrovna končil studium vývoje produktů. Jejich řeč se upínala hlavně k cestování za prašanem. Narazili tak i na společný problém, který s cestováním souvisí – převoz věcí, přesuny s vybavením, hlavně pokud toho má člověk hodně. Zásek u tohoto tématu dal tak zelenou pro vznik jejich společného projektu na lépe vybavená zavazadla – Douchebags.

Jaké jsou odlišnosti od ostatní produkce?

Komprese – některá zavazadla umožňují nastavení velikosti pro převážené věci.

Záchytný systém – Téměř všechna zavazadla jsou vybavena systémem vzájemného propojení. Vezmete např. batoh a připněte si ho na kufr – vše pohodlně vezete na kolech a záda máte volná.

Žebrová konstrukce – nejen, že ABS žebra zavazadla formují, ale zároveň chrání obsah uvnitř.

Váha – u všech produktů je nízká váha zavazadla důležitým aspektem, který nejde na úkor funkčnosti.

Snadný přístup – Velké vstupní kapsy, díky kterým se dostanete snadno dovnitř a vše si pečlivě poskládáte.

Design – ve spolupráci s profi designérem Per Finnem a se studenty z technické univerzity v Trondheimu vznikal první a nejúspěšnější produkt firmy – vak na lyže nebo snowboard „The Douchebag“

 

A tak jsme do bikera naskladnili kompletní sortiment batohů a vaků na lyže, rovnou v několika barvách. Batohy jsou na výběr tři, podle objemů. Nejmenší se jmenuje Base a má 15L, prostřední je Hugger o 30L (může být díky asociaci IATA použit jako kabinové zavazadlo) a stejně tak se jmenuje i ten největší, o 60L objemu. Pro jistotu opět dodáváme, že tyto batohy jsou připraveny na propojení s dalšími produkty od Douchebags. Vaky na lyže se potom jmenují Slim Jim (prý dokonce ten nejlehčí vak na lyže na světě – doražte potěžkatJ ) a The Douchebag, vlajková loď celé značky a vlastně produkt, který to celé odstartoval. Oba vaky mají kolečka pro lepší transport, Slim Jim (65L) se dá navíc skvěle složit a nezabere skoro žádné místo. The Douchebag (150L) má vychytávku v podobě uchycení za ramena, když je potřeba vlečení těžšího náčiní (dá se do něj nacpat celá výbava od přilby, lyžáků, po lyže – samozřejmě J ). 

Dojděte se mrknout rozepnout, zapnout, spojit, rozpojit, objevit a poznat!

foto: Kamil Feifer a Douchebags

Pokud nechcete přijít o žádný skvělý článek od nás, vložte svůj email

Martin Kuška09.02.2016
Sdílejte blog s přáteli!

Nahoru

© Bikero.cz 2019