Mavic ráfařský i neráfařský

Tak jsme se vydali mrknout na to, co pro nás (a pro vás) má zajímavého legendární žlutočerný Mavic. Mimochodem, víte, že je tenhle brand starý stejně jako Eiffelova věž? Mavic stále většina lidí vnímá jako ráfkovou záležitost, několik let tomu ale již tak není a hlavně poslední roky do toho hoši z Francie fakt šlapou a vyvíjejí, co se dá. A to nás hodně zajímalo!

Jestli máme být přesní a úplní, Mavic disponuje již kromě věcí na kolo i parádními věcmi pro pohodlí, vybavení a ochranu bikera. Navíc pomalu všechny věci napříč kategoriemi jsou fakt dost unikátní. Pojďme se na to mrknout a k tomu si dát pár fotek pro úplnost.

Co se u kategorie horských kol objevuje nejčastěji za výrazy je Crossride a Crossmax. Fandíme zjednodušování produktových řad! Ale trochu guláš v tom uděláme, u horských kol najdeme ještě řadu Deemax, kterou za ty léta musí znát snad každý příznivec bikingu. Hliníkové komponenty mají laserem gravírovaná loga, karbonové komponenty samolepku, zde zásah do materiálu odpadá. Je to krásné, vidět, jak si Mavic drží punc exkluzivity. Už třeba to, kolik let značka frézuje ráfky pro odlehčení. Za poslední roky to však konstruktéři ještě doladili a vrchol tohoto uspoření váhy se technologicky jmenuje ISM 4D, neboli „ušetři 15% váhy ráfku“. Super, protože tohle všechno při zachování pevnosti. Rozšířila se i nabídka nášlapných pedálů se spolehlivým a samočistícím systémem upnutí ATAC.

 

Přesuňme se na topánky, tady je totiž hodně co k vidění a opět nechybí mnoho technologií. Tak zaprvé je to „Ergo dial“, novinka - dvě otočná kolečka na tretře pro doladění optimálního utáhnutí boty. Na rovinu, systémů a technologií je zde vskutku tolik, že by to byl vážně dlouhý výpis. Zůstaňme tak u novinky pro 2016 – Ergo dial. V nabídce samozřejmě nechybí boty pro silniční kola, pro MTB a také na triatlon.

 

U oblečení je dobré dodat, že v jednotlivých řadách je společně barevně laděné s botami i helmami. Opět se rozrostla kolekce a obsahuje tak kompletní vrstvy pro každé počasí. Bundy, dresy, spodní vrstvy, Mavic disponuje vším a hlavně, hlavně kvalitou…a nechybí opět zástup technologií, které si (opět) běžný smrtelník není schopen zapamatovat. Stručně řečeno, na ventilaci, pohodlí a odvod vlhkosti se myslí zatraceně hodně, není čeho se obávat. Ani toho, že by se zapomínalo na ženy. Dámského sortimentu je také požehnaně.

Pokud se posuneme dále, k přilbám, je dobré vědět, že vložky a upínání jsou v případně poškození nebo opotřebení vyměnitelné. Opět je zde průstřel MTB disciplínami i silniční cyklistikou. Dodáme jen, že u helem velmi dobře hodnotíme také design a promyšlení odvětrávání. Skoro se nechce věřit, že firma, která zase tak dlouhé zkušenosti s přilbami, oblečením, botami, batohy a doplňky nemá, bude disponovat tolik vychytanými produkty. Za nás jedna velká (žlutočerná) jednička! Máte se na co těšit, protože Mavic u Bikera chybět fakt nebude…

Pokud nechcete přijít o žádný skvělý článek od nás, vložte svůj email

Martin Kuška08.10.2015
Sdílejte blog s přáteli!

Nahoru
Témata: Silniční MTB

© Bikero.cz 2019