Marosana END OF THE SEASON vol. 17 se prohnala po letech Portáškami

Kdo ještě pamatuje, kdy byla naposledy ve Velké Úpě legendární Marosana? Pár posledních let, můžeme říct dokonce klidnějších, se akce pořádala v Žacléři, u zajímavého industriálního prostoru, připomínajícího tak trochu opuštěné stavby v Černobylu. Letos se však Majkl rozhodl stůj co stůj akci vrátit na její původní kolbiště, na Portášky ve Velké Úpě.

Jakmile se tahle informace prohnala naší bikovou scénou, vzbudila v nás všech pěkný rozruch a tak trochu nostalgickou náladu. Michal Maroši s partou makali na svahu po 14 dní a připravili asi tu nejlepší možnou trať, co zde kde byla. Pár dřevěných macatých poletů, pasáž v kořenech, odkloněné zatáčky na louce a další laskominy, tvořící skvělé zázemí pro všechny bikery, kteří se přijeli rozloučit s letošní sezonou.

 

Nad sedmnáctou Marosanou se také smilovalo počasí, často zamračené nebe a bláto vystřídalo sluníčko a tak se mohlo začít za kočárem pěkně prášit! Kvaldu na klasicky dost drsné trati, na jejíž „dopadech“(ano, sem opravdu patří uvozovky, některé skoky byly prostě pekelně na tvrdo) se občas lámou i rámy, nebo se dělají tzv. „štafle“, vyhrává Martin „Motejl“ Lebl. Za ním to letí enduraři Přéma Tejchman a Michal Prokop, další sjezdaři jsou v pořadí dále. Neuvěřitelně jedou taky mlaďasové, v jedenácti letech poslat víc než 10m polet přes cestu je hodno velkého respektu!

Faktem po sobotní víc než povedené párty zůstává, že na kolo před nedělním finále se naskakuje hůř. Ale je to tady, nejlepší střelci startují 4DOWN, největší bitvu na lokty konce sezony. Pár lidí jde hodně drsně k zemi, hodně se hrotí, někdo má ještě nějaké ty promile v krvi, někdo má autopilota. Tak jako tak, dostáváme se k úplnému finále. Vítěz kvaldy Martin Lebl to nebude mít na startu vůbec lehké. Vedle něj stojí kluci, co mají nohy zocelené z 4X a ti určitě vystřelí s děsivým odpichem. Nakonec však Martin ustává tlak a zalítá finiš jako první. O tomhle mladém střelci ještě hodně uslyšíme, i když je o něm třeba na ČP DH slyšet víc než dost.

Takže závěrem? Hodně lidí pochvalou nešetří, prý byla letošní Marosana nejlepší Marosana ze všech sedmnácti roků. Epický návrat na Portášky, epická párty s hodně drsným kotlem a pěknýma holkama a epické finále dohromady s pěkným počasím. A hlavně díky samotnému Majklovi Marošimu!

  1. Martin Lebl
  2. Martin Říha
  3. Přemek Tejchman
  4. Honza Čepelák
  5. Michal Maroši 

Pokud nechcete přijít o žádný skvělý článek od nás, vložte svůj email

Martin Kuška14.10.2015
Sdílejte blog s přáteli!

Nahoru
Témata: MTB

© Bikero.cz 2019