Máme superlehká dětská kola – WOOM bikes!

DSC04826.JPG

Především na přání vás, zákazníků, rozhodli jsme se letos přidat ještě jednu cyklistickou novinku. Už od vzniku bikera řešíme často se zájemci o dětská kola váhu. Lidé se diví, co že to malé kolo váží bez jediného kila stejně, jako jejich velké MTB. Ano, tohle je realita! Ale my se ji rozhodli změnit – a proto přijíždí kola WOOM.

 
WOOM je rakouská značka, v několika aspektech naprosto exkluzivní a originální. Jasně, můžeme začít u té minimální váhy, se kterou se řadí rozhodně mezi jedničky na světovém trhu, zajímavostí jsou však originální komponenty, různě specifikované dle dětských dlaní, nohou, pozadí a tak dále. Většina výrobců pro ušetření nákladů jednoduše sáhne po taiwanském katalogu komponentů, vybere optimální a nechá na něj razit svoje logo. To je dnešní běžná praxe. Nejsme proti ní, díky tomu totiž můžeme mít kvalitní kola levněji než kdy předtím. Výroba tam jde kvalitou stále nahoru a není tajemstvím, že skoro každý velký výrobce a hráč na trhu produkuje většinou tam…WOOM říká, že až 85% komponentů má na svých kolech vlastních, speciálně ušitých, ergonomických, ryze dětských. Jen se podívejte na fotky...snadné ovládání, nastavení, všechno je minimalistické, jednoduché, lehké. A také připravené na pár nevyhnutelných pádů. Když kola dorazila, úplně jsme si libovali ve snadné montáži. Ale to už vaše děti nebude zajímat…Nyní ale k váze, naprosto zásadnímu parametru, pro správné návyky dětí, při jízdě na kole, ale také pro lepší zábavu. Jen si to představte, jaké to musí jinak pro vaše malé děti být – běžně mají malá kola skoro polovinu váhy dítěte! A to asi není moc zábava, když se prcek musí s tak těžkým kolem tahat. WOOM s 16'' koly váží pouze 5,7 kg! A to není o nic ochuzen. Obě brzdy, duralový rám, snadno nastavitelná výška sedla a také možnost nastavení, jak hodně lze s předním kolem otočit.

  

WOOM 20'' také moc nepřibral. Váha se zastavila na 7,8 kg. Dost přidává přítomnost řazení, samotná kazeta a přehazovačka. Děti se však musí naučit správně řadit a otočné řazení Shimano Grip Shift je k tomu ideální. Dvacítka je opět přítomna v několika super barvách, má lehoučký duralový rám a pouze vidlice zůstává z oceli. Dle tabulky pod každým kolem WOOM, na našich stránkách, snadno zjistíte, zda je daný průměr kol správný pro vaše dítě.

A na závěr 24'' a 26'' verze. Co dodat, základ zůstal stejný, pouze nám vše trochu povyrostlo. Střed je příjemně nízko pro stabilnější těžiště, geometrie zůstává komfortní, posed lehce vzpřímený pro lepší výhled a snadné manévrování. Jak vidíte, chybí odpružená vidlice. Důvod je jednoduchý – přidává na váze u dětského kola snad nejvíc! A navíc, málokdy je její funkce využitelná, s ohledem na dětskou váhu, kvůli které se málokdy stlačí do většiny svého zdvihu. Bez odpruženky WOOMu zůstává jednoduchá elegance, styl a nadčasový design. Kola jsou svým zaměřením přizpůsobena hlavně cyklostezkám, zpevněným pěšinkám a lehkému terénu, lesním cestám bez větších nástrah. Tedy všemu podstatnému, kde má dítě rozvíjet svoje schopnosti, než najde styl jízdy, kterým se v budoucnu vydá.

Máme radost, že vám a vašim dětem přivážíme právě teď tyhle parády. Mrkněte na WEB, všechno je již skladem! A také k vidění a koupi na prodejnách v Praze a Hradci Králové.

Pokud nechcete přijít o žádný skvělý článek od nás, vložte svůj email

Martin Kuška18.05.2018
Sdílejte blog s přáteli!

Nahoru

© Bikero.cz 2019