Jaký zámek na kolo je pro vás? Bikero poradí!

23668855 842665829238695 6416719623291818770 o

Doufáme, že pro vás všechny už s ohledem na počasí začala pravá cyklosezóna. To přináší samozřejmě hromadu radostí, ale i jednu strast - už si nemusíte tak hlídat zámek ve sklepě a ve skladu, nyní přišel čas, ohlídat kolo samotné. Ať už u letní zahrádky po pořádném švihu, nebo při pracovní schůzce před kanclem. Chceme vám tímto článkem pomoci vybrat pořádného pomocníka, který kolo ohlídá sám! Dneska se vrhneme na zámky a jejich možnosti!

Myslíme, že se to hodně zlepšilo, ale stále se kola dost kradou. Lidé pořizují poslední roky kvalitnější kola, ale málokdy kvalitnější zámky. Ano, je to tak, dle statistik je kolo stále velmi vysoko na příčkách odcizených věcí. Přitom stačí tak málo! Malá investice dokáže zlodějíčkům pěkně znepříjemnit jejich „práci“. Takže, co koupit za zámek?

Nejběžnější a dobrá volba pro „chvilkové stání“ - lankový zámek

Osvědčenou klasiku, se kterou si bohužel poradí každé větší pákové kleště, tak doporučujeme především do batůžku pro ty, kteří šetří váhu a nenechávají kolo stát celý den někde v koutě ulice. S širším lankem samozřejmě stoupá úroveň zabezpečení, ale také váha. Lankový zámek stojí za zvážení především v tom případě, pokud vaše kolo nestálo majlant a nechcete před hospodou, než si vypijete jednu limču, vytahovat kilové zařízení pro maximální ochranu.

 

Ochrání, ale pronese se – U zámek

Skvělá volba, pokud máte v batohu trochu víc místa a necháváte kolo bez dozoru delší dobu. U zámky odradí pěknou část lupičů, protože je vážně těžké, vyhrát zápas s pořádným kusem ohnutého železa. Jedině tak zloděj s rozbrušovačkou? Takových snad opravdu moc není! U zámky jsou neskladné a docela slušná těžítka, pokud mají poskytovat maximální úroveň zabezpečení. Doporučujeme všem, nutnost však mít nosič, nebo místo v batohu. Na rámu s U zámkem po ulici rozhodně chrastit nechcete…

  

Skládačka pro zloděje těžká – skládací zámky

Tak tohle je náš tip! Skládací zámky svojí konstrukcí poskytují přesně tu míru ochrany, kterou potřebujete. Nejsou extra těžké, vejdou se do brašny a část zlodějů rozhodně odradí. U skládacího zámku vás může trochu odradit cena, ale koupě se může opravdu vyplatit, pokud kolo bez dozoru necháváte často. Nenechte se odradit komplikovanější konstrukcí!

  

Docela posilovna, kterou chcete mít pouze doma – řetězové zámky

S řetězovým zámkem se vážně moc tahat nechcete, pokud zrovna neposilujete zádové partie. Omotat někam na rám ho samozřejmě lze a absolvovat tak cestu také, ale opravdu – nestojí to za to. Vyjížďku vám taková váha poměrně jistě překazí, takže i přes skvělé zabezpečovací schopnosti – nechte si řetězový zámek na doma, do garáže, do sklepa či na balkon…

Ztratit klíč, nebo zapomenout kombinaci?

Tak tohle je dilema. Co je horší? Asi obojí, že? Na kole neodjedete tak ani tak. Co tedy zvolit? Klíčky nebo číselné kódy? Tohle necháme přímo na vás, co více vyhovuje. Na výsledném zabezpečení to už nehraje takovou roli – nejdůležitější je jednoznačně obvodové tělo zámku, jeho šířka, materiály… všechno, co popisujeme v horních řádcích u výběru typů. Takže, co je nejlepším zabezpečením? Prevence!

Pokud nechcete přijít o žádný skvělý článek od nás, vložte svůj email

Martin Kuška19.04.2018
Sdílejte blog s přáteli!

Nahoru
Témata: Silniční MTB Návod

© Bikero.cz 2019