Focus 2017 – druhá část

DSC02148.JPG

Ještě když byla zima v plném proudu, přišlo nám na sklad několik novinek od značky Focus. Uběhly ale dva měsíce, zima dala sbohem a nám mezitím přistál zbytek objednávky od německé značky na skladu. No co na skladu, nyní je Focus 2017 už konečně v plné kráse na prodejně, kde vyměnil zimní zboží. Podívejme se na nejzásadnější modely!

Focus O1E
Tohle je opravdu hodně zásadní kolo. Supermoderní XC a maratonská zbraň na 29“ kolech a s ohromnou chutí jet vpřed. Do detailu vyladěné odpružení pojmenované F.O.L.D. funguje opravdu perfektně a ani se vám nezdá, že pod sebou máte jen 100mm zdvihu. Lépe vybavená verze navíc disponuje zamykáním obou pružících jednotek tlačítkem na řídítkách.

 

Na rychlé XC kolo patří rychlé a lehké obutí. Continental Race King tohle splňuje dokonale.

 

Výbava toho nejlepšího kalibru - řada Shimano XT je zatraceně spolehlivá a účinná, ať už jde o brzdy, pohon, řazení...
A výplety od DT Swiss...jistota tuhosti a minimální váhy.

Focus O1E ke koupi ZDE

Focus Black Forest
Ekonomická varianta k modelu Raven, ze kterého lehce Black Forest vychází. Pokud nežádáte za každou cenu karbon, může být tohle pravý stroj pro XC, ale ještě lépe pro sportovní jízdu bez závodních ambic. Ano, Black Forest není přímo ušitý závoďák, dá vám však tu rychlost a přesnost ochutnat. K dokonalé eleganci se konstruktéři také rozhodli vést kabeláž vnitřkem rámu.

Líbí se nám prakticky uschovaný třmen zadní brzdy, který je direktně přimontovaný, ale i mohutné patky pro zadní pevnou osu. Tohle všechno se rovná vyšší pevnosti v krutu a maximálnímu záběru do pedálu.

 

Jak vidíte, i sem už se dostala 11ka kazeta z řady Shimano SLX. O převody opravdu nouze nebude...

Focus Black Forest ke koupi ZDE

Focus Bold
Hodně zajímavým modelem, který se nám hodně líbí je Bold. Není to závodní náčiní, nechcete s ním absolvovat maratony, ale chcete se bavit! Ano, Bold je hardtail ušitý přímo pro maximální zábavu. Vezmete ho na Rychlebské stezky, na Singl pod Smrkem a bude to náramná legrace. Recept inženýři ve Focusu vymysleli jednoduchý – více položit hlavovou trubku pro větší stabilitu kola, zkrátit na maximum zadní stavbu pro lepší agilnost a dát možnost průchodu 27,5+ kolům, se kterými teprve poznáte, co je maximální trakce.

Pláště 27,5+ si zaslouží být obuty na pořádně širokých ráfcích. 

 

A ještě jeden Bold, který byl v dobu focení ještě ve skladových prostorách. Tento je v plné palbě -  teleskopická sedlovka, perfektní řazení 1x11 od Sramu, účinné brzdy od Shimana - z řady Deore.
Nesmíme opomenout také prověřenou vidlici RockShox Reba, která Boldu Factory dopřává sametový průběh odpružení.

 

 

Focus Bold ke koupi ZDE

Pokud nechcete přijít o žádný skvělý článek od nás, vložte svůj email

Martin Kuška23.03.2017
Sdílejte blog s přáteli!

Nahoru
Témata: MTB

© Bikero.cz 2019