Fischer Vacuum Fit v akci!

bikero eshop 15.11.2016 web (93 of 167)

V dnešním článku vám ukážeme, jak funguje nepřekonatelná technologie tvarování lyžáků přesně podle vaší nohy – Fischer Vacuum Fit. Pojďte se tedy podívat na sérii fotek, ukazujících tuhle nepřekonatelnou technologii pro 100% komfort a výkon v akci přímo na prodejně bikero, kde tímhle zázrakem disponujeme již druhou sezónu.

Když Fischer s touhle technologií před několika lety přišel, zdálo se to jako zjevení. Formovatelná bota přesně podle vaší nohy, takže již žádné tlačení a modřiny. Zní to naprosto neuvěřitelně, vlastně se dá říci něco v tom smyslu „pojďte si vyrobit vlastní lyžáky“. Základem všeho je nový materiál Fischer Vacu-Plast, umožňující lehké tvarování skeletu boty při teplotách kolem 80 °C. Tyto možnosti lyžáků na míru zprvu využívali hlavně závodníci, dnes se však dostaly již mezi širokou veřejnost, hobíky, rekreanty a začátečníky.

A jak to funguje?

Přijdete k nám do obchodu a vyberete si boty ve své velikosti, dovolující tvarování. Utáhnete je v ponožkách na noze tak, jak jste zvyklí je vozit na sjezdovce a dáte si na 20 minut oraz, nebo třeba naše super kafe.

 Po dvaceti minutách jsou na noze krásně vidět otlaky, červená místa. Na tyhle místa tedy nalepíme hmotu, dle potřeby roztažení boty klidně ve dvou vrstvách. Probereme další problémová místa a pustíme se do práce…

 

V botách nyní vyrazíme na stolici, kde nastavíme přesný postoj a náklon boty. Zde je výběr z varianty 14° a 17°. Vyladíme do detailu a po opuštění stolice zouváme boty.

Nyní se vezme skelet, zapne trouba a šup s ním do pece, pěkně na 80 °C! Pečení zabere různý čas v závislosti na modelu boty a jejími možnostmi tvarování.

 

Ve vnitřní botě se poté nazujeme do předehřátého skeletu a lehce se dopínáme. Vše za asistence našeho pracovníka, samozřejmě.

 

Přiloží se kompresní a chladící návleky a jde se na finální alchymii…

 

Nyní se celá rozehřátá bota přizpůsobuje díky stlačenému vzduchu vaší noze a obepíná ji do posledního detailu. To všechno opět na stolici, na které jsme již byli ohledně přesného postoje.

Ve finále ještě zchladit přes chladicí návleky a je skoro hotovo. Po celé téhle akci si totiž bota ještě potřebuje odpočinout 24 hodin v pokojové teplotě. A potom? Potom už klidně můžete nazout a vyrazit na svah otestovat! Nesetkali jsme se s tím, že by po prvním tvarování něco nesedělo, velkou výhodou však zůstává, že boty lze tvarovat dohromady pětkrát! Není tedy lepší cesty za špičkovým komfortem a perfektním upnutím pro maximální výkon na sjezdovce.

S Fischer Vacuum Fit operujeme již druhou sezónu a mnoho lidí tento neuvěřitelný pokrok přišlo využít. Pokud v lyžákách trávíte dost času, neměli byste nás v Hradci Králové minout, budete překvapeni, co Vacuum Fit dokáže…

foto: Josef Šulc

Pokud nechcete přijít o žádný skvělý článek od nás, vložte svůj email

Martin Kuška28.11.2016
Sdílejte blog s přáteli!

Nahoru
Témata: Návod

© Bikero.cz 2019