Eddy Merckx – kola od cyklisty s velkým C

 Eddy Merckx, tenhle dnes již postarší Belgičan je právoplatnou legendou a hvězdou, která jen tak nezhasne. Vlastně asi nejlepší silniční cyklista, který se kdy narodil. Eddy „Kanibal“ Merckx vyrábí také již nějakou dobu (převážně) silniční kola. A víte co? Nějaké kousky máme přímo v bikeru. Navíc, kdo byl na testovacím dni, měl se na nich možnost i projet. Kdo ne, může to napravit nyní alespoň četbou a obrázky.

Na ukázku (a samozřejmě na trochu pozérství :-) )jsme vzali prohnat dva kousky (pánský a dámské), přímo do centra Hradce. Detaily na fotkách snad dobře přiblíží různé zajímavé detaily a různé přechody na špičkově zpracovaných karbonových rámech. Merckx vždy i při závodění mluvil hodně do setupu svého kola. A tohle všechno se dnes odráží na jeho produkci. Na rám lze civět pěkně dlouho a stále budete nacházet další a další funkční detaily.

EDDY MERCKX MILANO 72

Dámská závodní střela, pojmenována po tom, co dojel Eddy v Miláně první při Giru 1972. Dámská geometrie samozřejmostí...

 

Detail v podobě upínání sedlovky je parádní. 

Nebo třeba profilování zadní stavby v horní části vzpěr, u brzdy. To je však poměrně jistý poznávací znak Merckxových modelů.

Rám kolem středového složení už je pěkným kusem karbonu. Tady se rozhodně pevnost v krutu nepodcenila...

Moc se nám líbí i detaily v podobě gumových ochran na bovdenech. A zpracování rámu? Špička...

EDDY MERCKX SAN REMO 76

Rychlý, lehký a přesný závodní nástroj. Pánské San Remo 76 je super pro sprintery s opravdu parádníma křivkama.

Deda, Campagnolo, Merckx..zázračné a hodně efektivní spojení...

Ostré rysy jako břitva. Aerodynamice naproti...

Konfigurace na testovaných kolech byla trochu jinačí, než najdete na stránkách Merckxe. To nic nemění na tom, že byla opravdu špičková a přesná...

foto: Josef Šulc

Pokud nechcete přijít o žádný skvělý článek od nás, vložte svůj email

Martin Kuška17.05.2016
Sdílejte blog s přáteli!

Nahoru
Témata: Silniční

© Bikero.cz 2019