Co se chystá aneb pohled do zákulisí…

Minulý týden se opět vyráželo do terénu, tentokrát nikam za hranice, jako tomu bylo při výletu na Eurobike, ale pěkně na periferii matičky Prahy. Čekalo nás seznámení s některými novými biky, bližší „osahání“ a klasická debata o tom, co Vám z toho všeho vybereme, jaké modely budou pro naše podmínky nejlepší a čemu prostě věříme, že má smysl nabídnout. Takže mezi tím, co se rodí kamenná prodejna a servis v Hradci, využíváme chvíle k co nejlepšímu vyladění sortimentu a navázání spolupráce…

První zastávka je u rozsáhlé kolekce silničních kol od Cannondale. Nás hodně zaujala novinka SuperSix Evo, kompletně nová střela, u které bylo velmi přemýšleno nad aerodynamikou, tuhostí a dobrou váhou. SuperSix Evo bude nabízen v mnoha stupních výbavy, ten nejvyšší model v matné černé na Enve komponentech je však absolutní bomba!

 

Další model, ač se díky beranům může zdát silniční, tolik silniční zase není. Mluvíme o Cannondale Slate, kolu podobnému například GT Grade, které jsme také pořádně probrali v ten den. Tak jako Grade od GT je Slate terénní silničkou. Více univerzální, komfortnější, zábavnější. A navíc odpružená vidlice Lefty. Může se to zdát jako úlet, ale právě tomuhle kolu hodně věříme, protože přesně cílí na české podmínky – občas horší povrch silnic, potom přesun po polní cestě, stezky…

A nyní MTB střihlé pro české podmínky - Cannondale Habit. Trailový full, který splňuje přesná kritéria zdejšího cyklisty – jezdivé univerzální kolo, na kterém se dá v pohodě dojet mnoho kilometrů jako na klasickém XC, ale zároveň se neztratí ani na technických trailech a lehčích enduro tratích. Recept je zde jasný, moderní geometrie, krátká zadní stavba, delší přední trojúhelník a krátký představec se širokými řídítky.

A dalších pár fotek modelů 2016 od Cannondale…

 

A nyní pár řádků o GT bikes. Vedle modernizovaných modelů přichází také celoodpružená novinka – Verb. A proč nás tak GT Verb zaujal? Dostupný full, díky kterému může zábavu na trailech okusit každý. Verb využívá vychytanější závěs klasického „iDrive“, disponuje 120mm zdvihu a cena, za kterou se bude prodávat je opravdu parádní. Je faktem, že většina levnějších kol nedisponuje nijak závratnou moderní geometrií, zde je tomu ale jinak a proto se budete s Verbem nejspíš hodně dobře bavit a dá tak nahlédnout k pravé kráse trailového ježdění.

GT ale zaujalo i jinde…

 

Zajímavé nám přišly elektrobiky z Dánska – Diavelo. Originální design, zajímavá řešení a různé možnosti pohonu.

Mongoose – fatbiky a BMX. Něco z toho u nás určitě nebude chybět…

 

Poté již následoval přesun ke komponentům a doplňkům. Rozsáhlá stěna s helmami a brýlemi od UVEX nás nemálo zaujala. Novinka Jakkyl je enduro helma, ze které lze připojením předního chrániče udělat fullface přilbu. UVEX tak reaguje na rozmach endura a tento způsob se nám dost líbí, než s sebou vozit dvě přilby. Tím však novinky v enduro a AM sekci nekončí, máme před sebou ještě přilbu Finale v moc pěkných barevných variantách. Rozrostla se také část s městskými přilbami.

Jestli nás něco fascinuje, je to dílenská dokonalost a vychytanost výrobků od Thule. Tady jsme se popravně docela zasekli a zkoušeli, jak snadno se dají sedačky, nosiče a držáky na kolo instalovat a deinstalovat. Nenašli jsme snad jedinou slabinu, kromě vyšších pořizovacích cen. Faktem však zůstává, že při srovnání s výrobní kvalitou konkurence se těžko něco může firmě Thule rovnat. Nepochybujeme ani o výdrži a životnosti.

A na závěr komponenty a doplňky Fabric – je libo sedlo vytvořené ve spolupráci s Airbus nebo Nike Air?

 

Pokud nechcete přijít o žádný skvělý článek od nás, vložte svůj email

Martin Kuška14.09.2015
Sdílejte blog s přáteli!

Nahoru
Témata: Silniční MTB

© Bikero.cz 2019