Co nás nemine na MS Nové Město na Moravě?

11009920 399454590253285 5727559309402522617 n

Je to tady, poslední dny nás dělí od největší bikové akce na území naší vlasti! My se už třeseme, těšíme, budeme u toho. A dneska přinášíme takové shrnující info k tomu, na co všechno a kdy se můžeme těšit v Novém Městě na Moravě. Článek s příchutí duhovýho trikotu inside…

Historicky první mistrovství světa horských kol na našem území, to si jistojistě nesmí nechat ujít žádný biker. Už pěkných pár dní do nás organizátoři navíc pumpují fotky toho, jak finišují přípravy trati. Nyní už je všechno hotovo, vymlíkováno, přechody pro diváky vytvořené, tribuny stojí na svých místech. Jen se podívejte na fotky! (foto: MTB World Champs 2016)

 

Do naší vlasti míří závodníci z 52 států světa! Mezi nejpočetnější výpravy patří ta švýcarská, nebo třeba italská. Celých pět dní tak budete moci sledovat skvělé souboje a v programu je i hromadu doprovodného programu.

Třeba:

 • Birell MTB Maraton (pátek 1.7.)
 • Birell MTB Night Race (sobota 2.7.)
 • Birell MTB Rally (čtvrtek 30.6.)
 • Test Fest (čtvrtek-pátek 30.7.-1.7.) mezi značkami např. Haibike, BMC, Canyon, DEMA, Galaxy, Giant, Kona, Scott, Specialized, Trek, Ghost
 • Mistrovství dětí a mládeže (pátek 1.7.)
 • Koncerty (každý večer!)

A co na to všechno říká počasí? Zatím se zdá, že bude možná to nejlepší, jaké může vůbec být. Žádné tropy, polojasno, občas pár kapek pro svlažení závodní tratě a teploty tedy kolem 22°C.

Ale hlavně, co na to říká naše reprezentace? Komu můžeme držet palce?

Reprezentační trenér Viktor Zapletal prohlásil "V každé kategorii jsme měli možnost nasadit celkem sedm závodníků, toho jsme ale nevyužili zcela, plnou kvótu máme jen u mužů Elite a juniorů. Celkem se představí 32 závodníků v cross country a 8 ve sprint eliminatoru."

XC – hlavní kategorie:

Ženy Elite:

 1. Kateřina Nash
 2. Karla Štěpánová
 3. Jitka Škarnitzlová
 4. Tereza Němcová - Huříková
 5. Pavla Havlíková

 Muži Elite:

 1. Jaroslav Kulhavý
 2. Ondřej Cink
 3. Jan Škarnitzl
 4. Jan Nesvadba
 5. Jiří Novák
 6. Matouš Ulman
 7. Tomáš Paprstka

Celý program samotného MS zde: http://www.mtb2016nmnm.cz/program-ms

Nebudete se moci zúčastnit? ČT má dobré zprávy…

Kompletní závodní program bude totiž v přímém přenosu a kamerami se prý rozhodně šetřit nebude. Česká televize se na tuhle událost chystá prý už od dubna. Takže laďte ČT Sport!

Takže, na koho si vsadíte? Budete sedět u obrazovky, nebo už máte vstupenky přímo do areálu? Budete závodit v doprovodných akcích? Potkáme se? Bude to boží? Budete pořádně fandit? A tak by se dalo ještě dlouho pokračovat…

Kompletní info hledejte zde: http://www.mtb2016nmnm.cz/

Pokud nechcete přijít o žádný skvělý článek od nás, vložte svůj email

Martin Kuška27.06.2016
Sdílejte blog s přáteli!

Nahoru
Témata: MTB

© Bikero.cz 2019