Čas zimních treter je tu!

DSC01863.JPG

Přišel ten čas. I naše prodejna se zrovna obrací na zimní zboží, přicházejí nové lyže, první lidé si žádají i jejich servis. Na cyklistiku však škoda zapomenout, když je tolik skvělého vybavení, se kterým se dá odjezdit celá zima! Začněme třeba u zimních treter, kterých máme pěkných pár kousků skladem. Dnes si je představíme!

Takže, pokud vás už nebaví návleky, které stejně vydrží maximálně jednu zimní sezónu, než je rozcupujete, jste na dobré adrese. Investice do pořádných zimních treter se hodně vyplatí. Většina modelů vydrží opravdu hodně a navíc ten komfort s pohodlím. To těžko s návleky zažijete. Jen si vzpomeňte na jejich svlékání, když jsou pořádně špinavé a vy máte ještě k tomu prochladlé ruce…

Začněme pěkně zostra, MTB modelem pořádně vysokým, který se chladu a vody rozhodně nezalekne! Lake MXZ400, to jsou boty opravdu pro extrémní podmínky. Možná už vám bude zima všude, ale na nohy rozhodně ne. To trochu přeháníme, izolace tepla je zde však opravdu na nejvyšším stupni a ani v teplotách hluboko pod nulou si nebudete rozhodně stěžovat na mráz. Firma Lake si dala hodně záležet i na tom, aby se v nich dalo normálně slušně chodit. Tedy, pokud se chystáte jezdit po celou zimu v pořádném marastu a chlad není stopkou, je model MXZ400 to nejlepší, co si můžete dopřát.

 

Když se trochu usměrníme, nepotřebujeme tak vysokou botu, ale pořád chceme ten nejlepší komfort a ochranu proti chladu, nabízí značka Lake MTB model MXZ303. Dobře vypadají, mají efektivní utahování a promyšlenou ochranu proti průniku vody do boty, podrážka nese logo Vibram. Stále jsme u zboží, které je orientováno především na zimu a opravdový chlad. Tím trochu předbíháme, že? Další tretry budou již čistě pro podmínky, které panují právě teď!

 

Lake tedy ještě jednou a naposledy, tentokrát s modelem MX145. Už profil jasně ukazuje, že tohle jsou tretry především pro podzim a jaro, nejsou tak ultimátně dimenzovány jako dva předchozí modely. Ač to nemusí tak vypadat, i sem se voda nemá šanci dostat. Špičkové zpracování a jednoduché utahování kolečky BOA je stejné, jako na předchozích botách. Podrážka jasně signalizuje, že jsme stále v segmentu MTB, jako ostatně u všech dnešních modelů, které představujeme.

Poslední zimní tretry, šperkující naši prodejnu, jsou od značky Mavic. Už svým designem jasně dávají původ najevo a nestydíme se říci, že vypadají opravdu fantasticky! Lehce minimalistický design, všechno naprosto funkční, jednoduché. Pokud máte strach z povídaček o tom, že v zimních tretrách je horší přenos energie, zde to opravdu nehrozí. Některé části těchto Crossmax SL Pro Thermo byly inspirovány přímo u lyžování, takže v řezu boty najdete jak neopren, tak třeba prodyšnou Gore-Tex membránu.

 

Některé modely navíc máme nyní ve slevě. Ideální čas pro nákup, jen se podívejte z okna a na teploměr!

https://www.bikero.cz/zimni-tretry-c2945/

Pokud nechcete přijít o žádný skvělý článek od nás, vložte svůj email

Martin Kuška20.10.2016
Sdílejte blog s přáteli!

Nahoru
Témata: MTB

© Bikero.cz 2019