Cannondale opět předhání dobu...a my ho máme nyní levněji, než kdy předtím!

32792450 10155856162141843 4675115933700718592 o

Poslední měsíc byl kolem Cannondalu opět slušný rozruch. Model F-Si už si po pár letech žádal modernizaci, ale s ním přišla i další unikátní varianta vidlice Lefty – jednokorunka a jednonožka Ocho, s kompletně novou konstrukcí. Pojďme se na novinky podívat detailněji a také si připomeňme ty nejlepší produkty od Cannondalu z let minulých, které máme od dnešního dne za neopakovatelné ceny.

Maratonské a XC MTB F-Si, ve své poslední verzi sloužilo celé 4 roky. Nejen u nás v bikeru to je ve své „dosluhující“ formě tuze oblíbený model. S klasickou Leftynou jde o stále více než hodně atraktivní kolo, kterému ještě trendy neměly šanci utéci. Dovolíme si tvrdit, že jde pořád o špičku mezi závodními XC a maratonskými koly. F-Si je neskutečně rychlé, tuhé a agilní kolo. Geometrie se tolik povedla, že nemělo cenu, zasahovat do ní dlouho dobu.Nové F-Si má jeden hlavní úkol, který konstruktéři dostali – být nejlehčím závodním XC rámem na trhu. No řekněme si, 900g je opravdu úctyhodných, sahajících až k váhám rámů silničních kol. Rám se tenčil především v zadních partiích, zmizela také oversize hlavová trubka a sedlová trubka má nyní standardní průměr pro pojmutí teleskopické sedlovky. Přesně dle nejnovějších trendů. Cannondale nevynechal vůbec nic, co vypadá, že bude za rok na svěťáku v Cross Country standardem a nutností. Některé revoluční prvky, které se objevily už u F-Si na odchodu, zůstaly stejné – třeba asymetrická zadní stavba. Každopádně, právě si prohlížíme naše stávající F-Si na prodejně v akci a říkáme si...to jsou pořád sakra krásná a perfektní kola!


 
Zamykání Leftyny z řídítek a hodně, hodně karbonu. Všechno brzdí hydrauliky od Magury.

Mezi naše oblíbené modely, ikony světa cyklistiky, patří lehoučký XC full Scalpel. Bike, který prostě musíte přijít do bikera očíhnout, protože jeho poslední verze „Si“ je designovým i technologickým unikátem. Scalpel je odjakživa kolo pro vyhrávání závodů. Lehký, superrychlý a ovladatelný celek, je po úpravách v roce 2017, navíc mnohem schopnější ve sjezdu, díky přiostřené geometrii. Původně si tohle kolo svoje kvality obhajovalo opravdu vysokou cenovkou, ale nyní je vše jinak!


 
Bleskové zamknutí obou jednotek pružení z řídítek, zkrácená zadní stavba a ušetřené gramy za pružné vzpěry, místo zadního čepu. Scalpel je extra schopná mašina. A rychlá, hodně...

Co by byl Cannondale bez silničních modelů, to si ani nechceme představit. Caad, SuperSix EVO, nebo třeba Synapse – legendární silniční kola s tolik rozličným charakterem. Jen si je na prodejně prohlédněte a zkuste spočítat všechny funkční detaily. Ano, i zde, právě díky karbonu, dosáhl Cannondale parádních počinů. Zadní stavba, která má lehce pružné vzpěry, pro větší komfort a pohodlí, na dlouhých vyjížďkách. Málokdo může u svých kol bez ostychu přidat slova, jako jsou „nejrychlejší“, „nejpevnější“ a „nejlehčí“. Cannondale ano.


 

V bikeru totiž Cannondalu kompletně zastřihujeme ceny, přesně teď, ve špičce sezóny! Nyní platí, že si Cannondale může dovolit opravdu každý. Přijďte se o tom přesvědčit co nejdříve! Dostupných modelů ubývá...

Pokud nechcete přijít o žádný skvělý článek od nás, vložte svůj email

Martin Kuška13.06.2018
Sdílejte blog s přáteli!

Nahoru
Témata: Silniční MTB

© Bikero.cz 2019