Bikero chce dát kola a vesty dětem do Afriky

19621060 1467707866629328 5838641467014344538 o

Víte, že v mnoha částech Afriky děti chodí do škol na směny? Je to jednoduché – málo škol, hodně dětí. Takže situace je taková, že jich často ani část do školy nejde a pomáhají rodině s obživou, místo přemýšlení nad vlastní budoucností. Nás zaujal projekt, který se této problematice už od roku 2012 věnuje – Kola pro Afriku.

"Myslím, že nikdo z nás, kteří teď čtou tyto řádky, nikdy nepocítil opravdový nedostatek … Možná právě proto nemusí všichni rozumět, proč zrovna Afrika, proč kola, proč humanitární a rozvojová pomoc obecně … Děti v různých koutech světa se nerodí do blahobytu, v jakém žijeme my ve středu Evropy.“ Tak začínají slova ředitele organizace Romana Posoldy.

Mise projektu Kola pro Afriku je směřována do Gambie, kde probíhá snaha o to, zlepšovat dětem dlouhou cestu do škol a společně s partnerskými školami jim rozdělovat kola. Vše se však netočí pouze kolem základního kamene projektu – cesty za vzděláním. Vznikají školní servisy kol, rozděluje se nářadí, zapojují se i ostatní obyvatelé a rozvíjí se spolupráce s Ministerstvem školství v Gambii.

 

Jak se nám povedlo, zapojit se do projektu?

Hodně z vás, čtenářů a fanoušků se ptalo na naše nové samolepky. V tuto dobu vyrábíme celý velký aršík samolepek a také samostatné na auto – baby biker/ka on board. Tak jsme si řekli, proč právě výtěžek z těchto samolepek nedarovat do Afriky na kola dětem! Aby to nebylo všechno, za každé prodané kolo nyní Kolům pro Afriku věnujeme reflexní vestu, protože jak jsme psali – škola v Gambii je na dvě směny a děti tak často jezdí za šera a za tmy.

 

Nabádáme, pokud máte doma staré, nevyužité kolo, nenechte na něj sedat prach! Předejte ho projektu Kola pro Afriku! Více se dozvíte na oficiálních stránkách: http://www.kolaproafriku.cz

Pomáhat potřebným není povinnost, je to ctností otevřeného člověka.“

Dobročinné samolepky naleznete v naší sekci Dárky ZDE
nebo přímo ZDE

Navštivte také FB stránku projektu a sledujte, co se aktuálně děje! https://www.facebook.com/proafriku/

Pokud nechcete přijít o žádný skvělý článek od nás, vložte svůj email

Martin Kuška19.09.2017
Sdílejte blog s přáteli!

Nahoru

© Bikero.cz 2019