Bikero a Bikepark Říčky – první info!

Bikero a Bikepark Říčky – stále více skloňované spojení. Jak je tomu ale doopravdy? Co se v Říčkách děje a jak jsme se k tomu projektu zapojili? Milovníci všech trailcenter, flowtrailů a bikeparků, nastražte uši a tlumiče, přicházíme s informacemi, které doplňuje i hlavní postava za Bikeparkem Říčky – Petr Kánský

Říčky jsou známým zimním centrem v Orlických horách, ještě letos se to ale změní. Budování tří bikových trailů v tomto středisku rozjíždí lanovku naplno i přes léto. Jeden trail, červený, ten už dokonce je hotov a projíždí ho první nadšenci. Velké klopenky, hodně zábavy a ve spodní části číhá technická pasáž, kterou mohou začátečníci objet – tak za sebe zatím mluví sám areál.

Nejlepší je, zeptat se ale hlavní postavy, skryté za projektem bikeparku Říčky – Petra Kánského

Petře, prozraďte nám, pro koho bude bikepark převážně určen?

Cílový stav je, abychom mohli nabídnout obtížnosti tratí vhodné pro rodiny i experty. V tomto roce jsme výstavbu Bikeparku Říčky zahájili a makáme na první etapě. To znamená, stavba červeného trailu pro zkušené jezdce v délce 2,1 km. Po jeho dokončení ihned stavíme modrý trail pro začátečníky a rodiny s dětmi. Příští rok na jaře pokračujeme druhou etapou, výstavbou černého, sjezdového trailu a také vybudujeme pumptrack.

Má samotný areál nějakou specialitu, kvůli které by měl člověk uvažovat o návštěvě na více dní? Případně pobýt s rodinou?

Jsme teprve na začátku cesty. Ski centrum je ideální jako nástupní místo pro cyklisty a turisty na hlavní hřeben Orlických hor. Lanovka vás vyveze na vrch Zakletý a dále můžete pokračovat na hlavní hřeben. Nedaleko Ski centra je rozhledna na Anenském vrchu, Kunštácká kaple. Pro milovníky vojenské historie se Orlickými horami táhne linie předválečného Československého opevnění. Pokud zůstanete ve Ski centru můžete využít adrenalinovou zábavu – terénní káry a koloběžky vyvezeme spolu s Vámi na vrch Zakletý a po červené sjezdovce dlouhé 1350 m dolů si užijete adrenalinový zážitek vhodný jak pro dospělé tak i děti. Ve Ski centru se nachází také lanový park - http://www.lanovyparkricky.cz/. Po kompletním dokončení Bikeparku v příštím roce, se nabídka a tedy i čas strávený ve Ski centru zase posune dál.

Jak velký tým na tratích dělá? Navrhoval je nějaký profík, nebo jak to vznikalo?

První návrh tras a podklady pro projekt vypracoval Dušan Mihalečko, který získával zkušenosti v kanadském Whistleru a je v současné době je spojen s Trutnovskými traily. S Dušanem jsme zahájili i výstavbu. Z důvodu časové zaneprázdněnosti v zaměstnání ale Dušan předal výstavbu Ondrovi Hoigrovi, který v současné době navrhuje, organizuje a řídí výstavbu našeho bikeparku. Ondra je autorem i několika tratí na proslavených Rychlebských stezkách.

Jaké bude ostatní zázemí, kromě půjčovny? Vapka? Sprchy? Restaurace? A co eventy, spojené s bikeparkem?

Vapka není pro kola to pravé ořechové, je k dispozici prostor na umytí kola a výstroje po dobu provozu Bikeparku. Dále je možné využít úschovnu po dobu ježdění v parku.
Restaurace Skirest je v provozu denně. http://www.ski-rest.cz/
A ano, v příštím roce plánujeme i doprovodné akce!

Tím Petr Kánský zakončuje informační rozhovor a my se můžeme podívat na to, jak bikero spojilo s Říčkami síly! Totiž, vybavili jsme skvěle půjčovnu a to takto:

- kola Rocky Mountain (pevná i celoodpružená)
- přilby a chrániče POC

Vybrali jsme tedy to nejlepší vybavení, které si můžete na ježdění představit. Maximální zábavu za řídítky a maximální ochranu.

 

V tuto dobu, když navštívíte Říčky, bude na vás tedy čekat pár skvělých kol a hotový, perfektně „našejpovaný“ červený trail. Ceník permanentek: http://www.skiricky.cz/cs/ceny/bikepark

Přejeme pěknou jízdu a v Říčkách naviděnou!


Pokud nechcete přijít o žádný skvělý článek od nás, vložte svůj email

Martin Kuška24.07.2017
Sdílejte blog s přáteli!

Nahoru

© Bikero.cz 2019