Author SuMo, další zimní společník

IMG 1547

Další fajn novinka u nás na krámu! Zimní zboží, ale má dvě kola. Ano, mluvíme tady o jednom z prvních českých fatbiků, o Authoru SuMo a také o dětských Authorech King Kong (jedněch z prvních dětských fatbiků vůbec!). A pozor, pár těchto biků bude v dohledné době i v režii půjčovny! Makáme na tom…

Trend fatbiků podle nás teprve začíná nabírat na obrátkách. Lidem se konečně dostává tento styl jízdy pod kůži a my se tomu nedivíme. První krok pro to, oblíbit si „tlusťocha“, je pořádně se projet, nejlépe v pěkném prašanu. Však je fatbike i tak zamýšlen, není to primární kolo v domácnosti, je to vedlejší zábava a právě o té zábavě to hlavně je. Fatbiky původně začaly jako úzká podskupina kol pro různé expedice, u nás tyto kola převážně proslavil Honza Kopka s jeho výlety do zmrzlého Laponska.

 

A jak se na fatbiku tedy jezdí? Čtyřpalcové pláště jsou opravdu velkým nezvykem, co si budeme povídat. Při zatáčení na pevném povrchu mají řídítka lehčí tendenci „zavírat se“, to všechno je způsobeno právě obsáhlými plášti Maxxis Mammoth. Úplně jiná situace ale nastává, jakmile se pod koly objeví sypký povrch, nejlépe sníh. Kolo se nepropadá, jede parádně po povrchu a zábava začíná. Navíc, velkým plusem je možnost operování s tlaky v pneumatikách. Tlusťoch tak může být neskutečně komfortní, při větším nahuštění ale i poměrně svižný. Na sněžné hrátky tak stačí foukat na půl atmosféry. Zdá se to jako fór, je to ale fakt. Posed je kratší, spíš pohodový, komfortní. Spolu s poměrně krátkým představcem a širšími řídítky je na Authoru SuMo zábava a hravost umocněna. Bavíme se ale o úplně jiné hravosti, než jakou známe z klasického biku.

 

Author SuMo i dětský tlusťoch King Kong jsou postaveni na ocelovém rámu. Ocel je v zimních podmínkách navíc stabilnějším materiálem v porovnání s duralem. Fatbiky od Authoru jsme pořádně prohlédli a jsou to opravdu jednoduchá, účelová kola s nízkými nároky na údržbu. Prostě ideální vedlejší zábava na zimu, když se zrovna nechce na lyže. Navíc ten wow efekt, který tyhle biky na sjezdovkách a v zimních střediscích vyvolávají, je k nezaplacení.

Jak to bude s půjčením, o tom budeme informovat již brzy. Ladíme to…

Fatbiky od Authoru však nebudou jen k půjčení, pár kousků již máme složených a připravených k zakoupení. Pokud tak hledáš novou, originální zábavu, je tohle kolo právě pro tebe. Zastav se na prodejně a uvidíš.

Takže co všechno tu máme?

  • Author SuMo
  • Author King Kong 24
  • Author King Kong 20

foto: Kamil Feifer

Pokud nechcete přijít o žádný skvělý článek od nás, vložte svůj email

Martin Kuška18.12.2015
Sdílejte blog s přáteli!

Nahoru
Témata: MTB

© Bikero.cz 2019