Author a novinky 2019 – krosové 29? Opravdu…

author2019-3

Před pár dny jsme navštívili prezentaci domácí značky Author, která u nás má už nějaký čas svoje jisté místo. Značka, kterou musí znát každý český cyklista, prezentovala novinky na Moravě, v parádním zámečku Čejkovice. Ten je zasazený mezi vinicemi, protkanými cestami na kvalitní projížďky. Author pro příští rok připravil nejvíce změn za celé svoje působení. Některé novinky jsou dokonce revoluční!

 
Začněme u nejoblíbenější cyklistické kombinace posledních let – 29 MTB. Author si je dobře vědom rostoucí obliby „devětadvacítek“ napříč styly jízdy. Přichází tak jeden zcela nový rám pro vyšší modelové řady, který dohání rychlý postup trendů, jako je zadní rozteč pro boost osu, či side swing přesmyk.
O svezení na velkých kolech nezůstávají ošizené ani bikerky. Dodatek ASL, kterým Author zdobí dámsky střižené rámové verze, se dostává rovnou na dva modely. Což je rozumný krok, protože jak si můžeme všimnout, přesun k velkým kolům je snad u všech výrobců opravdu masivní a rychlý, a to nejen u hardtailů!Velký rozruch udělaly devětadvacítky v kategorii krosových kol
. Ano, čtete správně! Author se tímto zasluhuje nejspíš o prvenství, vytvořením nové kategorie kol. Nám se tento nápad líbí! Mnoho našich zákazníků řeší, zda zvolit krosové, nebo horské kolo a tato novinka má problém vyřešit! Pokud se díváme na geometrii a osazení, jde především stále o horské kolo, které však dostalo vzpřímenější, komfortní posed a pláště, co maximálně pojedou. Zdvih vidlice je potom na půli cesty, nejde tedy o klasickou MTB 100mm verzi, ale o 80mm variantu. Už se těšíme, až novinku vyzkoušíme – rozhodně nebude chybět na naší prodejně! Za nás je to trefa do černého, především pro rekreační jezdce, co se MTB nechtějí úplně vzdát. A co vy na to?


 

Co by byl Author za výrobce, kdyby nešlapal více do e-biků
, v posledních letech snad nejvíc diskutované kategorii, napříč cyklistikou. Ano, i zde přichází nové modely, oblíbený Elevation dostává verzi s velkými koly a také v e-kolech je přítomna nová kategorie Cross 29, o které v „klasické šlapací podobě“ píšeme výše. Dobrou zprávou je, že po upadání prvotního „wow“ efektu, budou elektrokolům lehce padat i ceny. Právě cena je při pořízení e-biku stále ta největší překážka. S rozmachem trendu se ale začíná blýskat na lepší časy…a my na obchodním oddělaní na tom také makáme! 
Dalším trendem, který nechce Author zaspat, je kategorie gravel biků
. Už před dvěma lety modelem Ronin ukázal, že to s gravely myslí vážně. Nově si tento pojem zasluhuje vlastní kategorii. Jedna verze Roninu nyní disponuje i kónickou hlavou a karbonovou vidlicí, pro větší porci komfortu. Nesmí chybět také gravel verze Aury. Je jednoznačně vidět, že lehce terénní silničky našly svoje místo a příznivce. Pro někoho mohou dávat naprostý smysl, stejně jako výše zmíněné Cross 29. Author rozhodně nelení a rozšiřuje portfolium správným směrem
. Máme radost, že nejznámější český výrobce nespí na vavřínech a jde správnou cestou. Už modely 2018, které máme hojně skladem, dokazují, že Author je stále rozumnou volbou. Představuje cyklistiku takovou, jaká je u nás dnes v hlavním proudu. A jasně, že novinky 2019 dorazí i k nám!

foto: Author a Martin Kudrna

Pokud nechcete přijít o žádný skvělý článek od nás, vložte svůj email

Martin Kuška07.06.2018
Sdílejte blog s přáteli!

Nahoru
Témata: Silniční MTB

© Bikero.cz 2019