Atomic – nové technologie a nejen lyže

DSC04303.JPG

Jednou z pozdějších dodávek na náš sklad pro letošní zimu je Atomic. Ono to vlastně vůbec nevadí, protože pořádný sníh ještě nenapadl a my tak měli možnost výbavu od těchto vyhlášených Rakušanů pořádně prozkoumat na vlastní oči. Podíváme se tak nejen na nejvyšší lyže potravního řetězce, ale i na brýle, lyžáky a přilby.

Pokud totiž máte Atomic spojený pouze se sjezdovým lyžováním, jste na pěkném omylu. Ano, tahle rakouská značka s historií od roku 1955 je právě na upravených svazích vidět asi nejvíce, ale bylo by velkou škodou zapomenout na krásné freeridové lyže, běžky, přilby a také opravdu parádně vypadající brýle. Je toho ale mnohem víc, takže hezky popořadě!

 

Začněme u sjezdových TOP modelů – Redster G9 a S9. S nimi totiž přišla letos i nová, opravdu zajímavá technologie, kterou sama značka přirovnává k posilovači řízení. Známe, co umí marketing, tohle však vypadá opravdu slibně a kolega měl možnost na prezentaci lyže i otestovat, aby řekl, že tohle prostě chceme, protože to funguje!

Posilovač řízení vytváří tyčka, natažená od špičky až k vázání, společně s elastomerem pod vázáním. Jeden neznalý by řekl, že ona tyčka je nějaká designová prkotina, ale tahle technologie nazvaná Servotec opravdu funguje velice dobře i z několika přečtených recenzí. Především do zatáček vám Servotec začne pomáhat, protože vlivem přenesené váhy začne tyčka s elastomerem pracovat na prohnutí lyže, aby lépe zatočila. Vše poznají nejlépe zkušení lyžaři, protože Redstery těchto tříd ždímají to nejlepší ze sebe při vysokých rychlostech a řádných obloucích.

Pro vyznavače volnosti a freeridingu je tu řada Backland. Tyhle lyže na svojí velké ploše rozehrávají nádherné barevné motivy a jsou připraveny na hluboký sníh, boule a terén. Zde se chovají naprosto všestranně, žehlí, plavou. Lehké dřeviny a karbonová páteř, to je to, co opravdu oceníte v jejich jádru. Rozhodně další zajímavé modely, které nás zaujaly, ať už jde o verze skialpové či freeridové!

 

Označení Redster vás může trochu zmást u běžek. Ale je tomu tak, Redster není čistě sjezdové označení. Jasně to dávají najevo i písmena na běžkách S a C – Skate a Classic. Pokud patříte mezi rekreační běžkaře, bude vás zajímat především řada Motion. Nás zaujaly především kvalitním jádrem Densolite (které je torzně velmi tuhé) a skvělým poměrem cena/výkon. Běžkám se však budeme věnovat více v blízké budoucnosti, kde si představíme rozdíly mezi výrobci a technologiemi, aby to nebylo tak jednoduché pouze s určením klasika – skate.

 

Totiž, čemu se dnes budeme více věnovat jsou brýle. Ty nás totiž velice mile překvapily svým zpracováním a designem. A to je velká pochvala, protože nejsou pro Atomic přímo zásadním produktem. My si je dovolíme přirovnat dokonce v topovkám od POC, pokud jde třeba o model Revent a Revent Q. Druhý jmenovaný disponuje speciálním mechanismem výměny skel, což se vám podaří během pár sekund. Velké zorníky, přes které je skvěle vidět – to je pouze další pozitivum.

I základní model Revel dělá hodně parády – jen posuďte z fotek, kde vyniká parádní barva a filtr zorníků. Navíc vyrobeno v Evropě, přímo v Atomicu, což dodává punc kvality.


Všechny produkty je možné si prohlédnout a zakoupit v obou našich prodejnách, jak v Praze, tak v Hradci. Tento týden jsme zasílali i mail s nabídkou Atomicu – kdo však ještě není přihlášen pro odběr, o dost přišel. Napravit to lze pod menu s kategoriemi na bikero.cz

S Atomicem tímto ale nekončíme. Jak bylo uvedeno v horních řádcích, vše popořadě! V brzké době se zaměříme na zbytek sortimentu, od téhle zajímavé značky, která svým designem nelze být mezi Fischerem a Leki přehlédnuta.

 

Pokud nechcete přijít o žádný skvělý článek od nás, vložte svůj email

Martin Kuška29.11.2017
Sdílejte blog s přáteli!

Nahoru

© Bikero.cz 2019